fb pixel
logo F1online.sk

Red Bull nedovolil Verstappenovi zajazdiť si na Nordschleife: Pokúšal by sa ísť naplno

Max Verstappen a Helmut Marko
© Getty Images/RB Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 6. 2023

Formula 1 opäť na legendárnej „severnej slučke“ a nie len tak s hocikým za volantom. Red Bull tento týždeň oznámil, že štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel sa v septembri predstaví na legendárnom okruhu s monopostom RB7, s ktorým v roku 2011 vybojoval titul majstra sveta. S RB8 z roku 2012 si zajazdí Daniel Ricciardo. O túto akciu mal veľký záujem aj Max Verstappen, ale narazil na rázne „nie“ od svojich šéfov.

Monopost Formuly 1 na Nordschleife chýbal celú dekádu a Red Bull toto čakanie ukončí, keď sa v Nemecku predstaví hneď s dvoma monopostami. Objavila sa myšlienka, že na Nürburgring sa s prilbou a pretekárskou kombinézou vypraví aj Max Verstappen, ale tento nápad nemal dlhý život.

„Chcel som do toho ísť, ale Helmut mi to nedovolil. Vedel, že by som to skúšal a snažil sa ísť úplne na hrane, a popravde, strašne rád by som to vyskúšal,“ povedal pred štartom Veľkej ceny Kanady Max Verstappen.

Ten sa vraj do žiadnej veľkej škriepky so svojimi šéfmi nepúšťal a nesnažil sa ich prehovoriť. „Nechcel som robiť problémy. Počul som, že sa chystá takáto akcia a keď s tým prišli, Helmut sedel akurát za stolom, len sa na mňa pozrel a povedal: ‚Nie, nie, nie, toto sa teba netýka.‘“

Oficiálne majú Vettel a Ricciardo absolvovať na Nordschleife len predvádzacie jazdy, takže žiadne šialené časy alebo rekordy sa neočakávajú. Uvidíme, či to tak aj bude, vraj keby sedel v kokpite Max, mal by chuť pokúšať osud. Súčasný rekord Tima Bernharda, ktorý v špeciálne upravenom Porsche 919 Hybrid Evo zajazdil neuveriteľný čas 5:19.55s, tak nie je v ohrození.

„Rozhodne by som to rád skúsil, ale musíte obuť poriadne pneumatiky, nie tie určené na predvádzacie jazdy,“ hovorí Verstappen.

„Je to riskantná jazda a záleží, ako do tej bariéry vrazíte, ale niečo také samozrejme nechcete. Dúfam, že jedného dňa sa mi pošťastí a budem si tam môcť zajazdiť, ideálne s monopostom F1, ale ak nie, tak aj s GT3,“ povedal Max.

Súvisiace články