logo F1online.skF1online.sk

Veľa ľudí tomu neverí, ale ja a Max sme veľmi podobní, hovorí Pérez

Sergio Pérez
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík30. 4. 2023

Po nevydarených pretekoch v Melbourne sa zdalo, že Max Verstappen sa začne vzďaľovať a navyšovať svoj náskok na čele šampionátu. V Baku sa mu to však nepodarilo. V sobotnom šprinte stratil na Sergia Péreza dva body, v nedeľných pretekoch ďalších sedem a Mexičan sa opäť priblížil. Sám Checo má podľa vlastných slov všetky dôvody veriť, že môže na konci sezóny dokráčať až na vrchol.

V Baku to bol pre Péreza ideálny víkend. Aj s prispením šťastia nakoniec porazil tímového kolegu a vďaka dominantnému autu sa nemusí obávať konkurencie z ostatných tímov. Aj nedeľné preteky ukázali, že rok 2023 predstavuje ideálnu príležitosť.

„Bol to super víkend, ale pod obrovským tlakom. S týmto formátom je každá minúta na trati kritická a musíte podať výkon, keď na tom najviac záleží. Sobotný šprint bol perfektný, exekúcia nedeľných pretekov skrátka úžasná,“ povedal víťazný Pérez.

Nedeľným triumfom dokázal Mexičan zamotať situáciu v šampionáte, v ktorom bojuje prakticky už len on a Max Verstappen. Aj keď tomu málokto veril, po prvých štyroch pretekoch si Pérez dokáže držať Verstappena pekne pri tele a šesťbodový rozdiel je toho dôkazom.

„Necestoval by som po celom svete, keby som neveril, že sa môžem stať majstrom sveta a pracujem na splnení tohto cieľa. Myslím si však, že nebyť problémov v kvalifikácii v Melbourne, tak by som viedol šampionát. Neexistuje teda dôvod, prečo by sme nemali veriť, že to v tomto roku môžeme dokázať,“ prehlásil Pérez.

„Úprimne hovorím, že s Maxom máme skvelý vzťah. Aj keď tomu veľa ľudí neverí, my dvaja sme veľmi podobní. Doma sa snažíme vypnúť a na motoršport nemyslieť, na trati sa zas snažíme byť čo najbližšie a jeden druhého poraziť. Som si istý, že Max bude sledovať moje dáta a ja zas budem sledovať tie jeho. Jeden druhého tlačíme vpred.“

„Bojujem o titul, ale tiež viem, že mám pred sebou dlhú a náročnú cestu. Musím sa plne sústrediť a pokračovať v zbieraní výsledkov,“ dodal Pérez.

Súvisiace články

Diskusia