logo F1online.sk

Na Red Bull nemáme, priznáva Leclerc

Charles Leclerc
© Twitter/Ferrari
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík18. 3. 2023

Charles Leclerc zas a znova potvrdzuje svoje kvalifikačné kvality. Carlos Sainz nezažil v sobotu v Džidde svoj najlepší deň a musí prehryznúť tvrdú porážku v súboji s tímovým kolegom, ktorý je v kvalifikáciách skrátka vynikajúci. Leclerc stratil na najrýchlejšieho Sergia Péreza iba pätnásť stotín sekundy, ale ako sám hovorí, bližšie sa už dostať nemohol.

Monačan bol po kvalifikácii spokojný so svojím výkonom, menej už s formou svojho monopostu, ktorý na Red Bull nestačí. Vyzerá to pritom tak, že Ferrari v súčasnosti nedokáže vyzvať najrýchlejší monopost na rošte za žiadnych okolností a na žiadnom okruhu.

„Na jednej strane som naozaj spokojný so svojím kolom, ktoré bolo úplne na limite, ale na druhej sa zdá, že Red Bull je ako z inej planéty. Musíme teda pracovať a dotiahnuť sa, pretože aj na trati, ako je táto, vyzerajú byť oveľa rýchlejší než my,“ povedal po kvalifikácii Charles Leclerc.

„V nedeľu stratíme na štarte desať miest, čo je nepríjemné. Pokúsim sa o dobrý štart, ale bude to zložité, pretože ako sa zdá, všetci majú viac-menej rovnaké pretekové tempo – teda až na Red Bull, ktorý jazdí vo vlastnej lige –, ale vydám zo seba absolútne všetko a pokúsim sa vrátiť dopredu,“ dodal monacký pretekár.

Ten tak odštartuje z druhej desiatky a Ferrari bude mať vpredu len jedno auto. Ťažko však predpovedať, ako na tom bude Carlos Sainz v pretekoch. V Bahrajne nestíhal a zdá sa, že v Džidde nestíha ešte výraznejšie. Leclerc by mu v nedeľu, teoreticky, mohol pomôcť, ale pokojne ho môže aj poraziť.

„Ak bude príležitosť pomôcť mu, tak mu pomôžem, ale mám tiež svoje vlastné preteky a potrebujem veľa bodov, takže urobím absolútne všetko, aby som sa nakoniec vrátil dopredu. Ak sa však vyskytne jedna príležitosť, keď budem môcť preňho niečo urobiť a získať viac bodov, tak to určite urobím,“ povedal Leclerc.