logo F1online.skF1online.sk

Wolff o konci spolupráce Hamiltona s Cullenovou: Už dlhšie chcel zmenu

Angela Cullenová
© Twitter/Mercedes
Milan Kubala
Milan Kubala18. 3. 2023

Keď Lewis Hamilton a jeho bývalá trénerka Angela Cullenová v piatok oznámili, že sa ich cesty rozídu, zdalo sa, že šlo skôr o impulz zo strany 48-ročnej Novozélanďanky. Toto Wolff však v neskoršom rozhovore uviedol niečo iné: Mal to byť práve Lewis Hamilton, kto inicioval rozchod.

Dvojica informovala o ukončení spolupráce na sociálnych sieťach. Obaja si popriali do budúcna všetko dobré a Lewis Hamilton dokonca odkázal, že jej drží palce pri “naháňaní svojich snov”. Bol to náznak, že Cullenová chcela zmenu a “podala výpoveď”?

Vyjadrenia Tota Wolffa vypovedajú o opaku. V Mercedese vraj tušili, že sa chystá Cullenovej odchod. “Vôbec nás to neprekvapilo, pretože Lewis chcel zmenu už dlhšie,” prehlásil v rozhovore so Sky Sports. Mercedes mu nekázal a ani nebude kázať, čo má robiť ďalej. “Lewis sa rozhodol ísť inou cestou, je to čisto jeho rozhodnutie, týka sa úzkeho kruhu jeho ľudí. My do toho nezasahujeme.”

Na základe vrúcnych prianí z oboch strán však môžeme predpokladať, že Hamilton a Cullenová sa určite nerozchádzajú v zlom. A je možné, že Hamiltonovi už aj samotná Cullenová naznačila, že by chcela robiť niečo nové. Počas svojej profesionálnej kariéry totiž zastávala filozofiu siedmich rokov: Najneskôr po siedmich rokoch vraj dozrieva čas na rozchod. Zmena je život.

Týchto sedem rokov od úplného počiatku spolupráce uplynulo v auguste minulého roka a Lewis Hamilton o tom vlani dokonca informoval. Sedemnásobný šampión si teraz bude musieť nájsť náhradu, ak ju ešte nemá.

“Angela bola súčasťou našej partie už veľmi dlhý čas,” konštatuje Toto Wolff. “Myslím si, že v každom tíme, vrátane jeho úzkeho kruhu ľudí, platí, že nič nie je statické, nič sa nedá zmraziť. Všetci sa rozvíjame ako ľudia, rozvíja sa organizácia a ak už veci nefungujú, tak musíte byť k sebe úprimní a staviť na zmenu.”

“Angela bude navždy maskotom nášho tímu. Ona jediná má hlas, ktorý prehluší aj štartujúce auto,” smeje sa šéf Mercedesu. “Ale viete, ak sa rozhodol takto, my ho vždy budeme podporovať, nech sa vyberie ktorýmkoľvek smerom.”

Súvisiace články

Diskusia