Vettel reaguje na poradie jazdcov AWS: Počítačom veríme viac než ľuďom | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel reaguje na poradie jazdcov AWS: Počítačom veríme viac než ľuďom

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Formula 1 spojila svoje sily s partnerom AWS a dala dokopy rebríček najlepších jazdcov podľa ich čistej rýchlosti od roku 1983. Reakcia bola skôr rozpačitá. Medzi obhajcov tohto porovnania nepatrí ani Sebastian Vettel.

Sebastian Vettel sa ešte vošiel do prvej desiatky, no nebol to on, ktorého pozícia by spôsobila najväčšiu kontroverziu. Fanúšikovia dumali, ako sa do top desiatky vošli Jarno Trulli a Heikki Kovalainen.

Vettela sa na rebríček spýtal Kai Ebel z RTL. Najskôr mu pripomenul, ako to dopadlo v prvej trojke: najrýchlejším mužom za posledných štyridsať rokov je podľa AWS Ayrton Senna nasledovaný Michaelom Schumacherom a Lewisom Hamiltonom. Vettel zareagoval so šibalským úsmevom: “Absolútny nezmysel, pretože Michael bol ten úplne najrýchlejší. To vieme všetci, všakže?”

“Myslím si, že sa to ťažko posudzuje. Neviem, či je už ten algoritmus dostatočne dobrý,” pokračoval štvornásobný majster sveta, ktorý je známy tým, že sociálnym sieťam neholduje a uprednostňuje skôr osobné rozhovory.

Neprekvapí, že podobný postoj má aj v tomto prípade. “Myslím, že by dávalo väčší zmysel sa opýtať niekoho, kto tie časy zažil. Myslím si, že takto by ste získali lepší pohľad. Ale takto to v našom svete chodí. Viac veríme počítačom než ľuďom…”

Možno vás zaujme

Komentáre