Vettel: Pero pri sebe mám, no nemám čo podpísať | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel: Pero pri sebe mám, no nemám čo podpísať

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Sebastian Vettel mal podľa niektorých špekulácií tento víkend potvrdiť, aká bude jeho ďalšia budúcnosť. Niektoré talianske zdroje naznačovali, že v Spa príde oficiálne potvrdenie jeho dohody s Racing Pointom, čo však nemecká RTL vyvrátila. Zdá sa, že nemecký zdroj bol v tomto smere spoľahlivejší.

Dohoda o „viacročnej zmluve s platom 15 miliónov dolárov“ bola zrejme len novinárskou kačicou. Sebastian vo štvrtok pred novinármi v Belgicku potvrdil, že aspoň v krátkodobej budúcnosti sa žiadny podpis nechystá. Berie to však so sebe vlastným nemeckým humorom.

„Stále so sebou nosím veľa pier, ale nemám nič konkrétne, čo by som mohol podpísať,“ smeje sa popod rúško štvornásobný šampión. „Nemám žiadne novinky. Môžete zobrať moju odpoveď na túto otázku z poslednej tlačovky a systémom copy and paste ju použiť aj teraz.“

Dá sa bez okolkov povedať, že špekulácie o Sebastianovej budúcnosti sú momentálne tým najzaujímavejším, čo sa okolo neho deje. Ferrari je na tom výkonnostne biedne a napätie medzi ním a tímom rastie, hoci sa on i jeho šéfovia navonok tvária, že všetko je ako má byť.

„Z pohľadu komunikácie by to mohlo byť o trochu lepšie. Mali by sme byť trochu otvorenejší v tom, aké mám z auta pocity, čo si o tom na boxovom múre myslia a následne sa o tom podeliť,“ hovorí Vettel.

„Verím ľuďom okolo seba, verím chlapcom v garáži. Je tu množstvo ľudí, ktorí toho za posledné roky odovzdali naozaj veľa. Bolo by neúctivé im to nevrátiť späť, nezáleží na tom, koľko pretekov zostáva do konca.“

„Nehľadím na negatíva alebo na tie zlé veci. Neodrátavam, koľko pretekov zostáva do konca sezóny. Idem od pretekov k pretekom a snažím sa do toho dať všetko. Smerom do budúcna zostávam optimista, radšej sa na to pozerám ako na ďalšie príležitosti, než ďalšie problémy. A rovnako to vnímam aj keď sa na to pozerám spätne,“ hovorí Vettel.

„Určite tu boli momenty, kedy to nebolo dobré, no rovnako sme zažili aj pekné chvíle, víťazstvá a podobne. Odniesol som si veľa pozitív. Ale všetko sa raz skončí. Nezáleží, čo príde v budúcom roku, snažím sa užívať si čas s ľuďmi, s ktorými som v posledných rokoch prežil toľko času,“ uzavrel Seb.

Možno vás zaujme

Komentáre