logo F1online.sk

Schumacher nečakal, že bude takto blízko Q3

Mick Schumacher
© LAT Images/Pirelli F1 Press Area
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík20. 11. 2022

V sobotu to bola v Abú Zabí pre nejedného pilota rozlúčková kvalifikácia. Niektorí z nich ešte dúfajú v návrat do F1. Do tejto kategórie rozhodne patrí aj Mick Schumacher a jeho sobotný výkon v Haase rozhodne nebol na zahodenie.

Kevin Magnussen je spomedzi pilotov Haasu tým, ktorý bol v tomto roku lepším kvalifikantom. To sa však v Abú Zabí nepotvrdilo, keď Mick Schumacher dostal svoj Haas do Q2 a tam dokonca nebol príliš ďaleko od postupu do Q3. Od desiateho Daniela Ricciarda ho delilo necelých šestnásť stotín sekundy, čo je po piatkovom trápení prekvapujúci výsledok.

Nakoniec z toho je trináste miesto, no po započítaní trestu pre Daniela Ricciarda sa Mick na rošte posunie na dvanáste. Odštartuje tak zo šiesteho radu spolu s Júkim Cunodom, ktorého AlphaTauri je hlavným súperom Haasu v boji o celkove ôsme miesto Pohára konštruktérov.

„Q1 pre mňa nebola najhoršia a Q2 bola celkom okej. Nakoniec to neboli ani dve desatiny, ktoré nás delili od Q3, čo bolo veľmi nečakané. S radosťou to však berieme a ideme do pretekov,“ povedal po skončení kvalifikácie Mick Schumacher.

„Sme celkom blízko k bodom, ale AlphaTauri je tiež blízko pri nás, takže dúfajme, že ich predbehneme hneď na štarte. Bude pre nás kritické udržať ich za sebou a na toto sa aj sústredíme,“ dodal Mick.

Jeho tímový kolega Kevin Magnussen po brazílskej pole position vypadol v Abú Zabí už v Q1. Dánsky pretekár v sobotu nepatril k tým najšťastnejším a po kvalifikácii sa posťažoval na problémy s premávkou. Od postupu ho pritom delilo len nejakých päť stotín sekundy.

„Zabila nás premávka na konci kvalifikácie. Neviem, asi pol minúty som stál na mieste, kvôli čomu vám, samozrejme, vychladnú pneumatiky a v prvom sektore som na to nemohol zatlačiť. Mali sme z garáže vyjsť skôr,“ povedal Magnussen.

„Auto sa zdalo byť v kvalifikácii bližšie k čelu než v treťom tréningu, takže uvidíme, čo prinesú preteky. Ťažko totiž povedať, či to bude platiť aj v pretekovom tempe,“ dodal.

Súvisiace články