Räikkönenov návrat za volant nevyšiel podľa predstáv, preteky nedokončil | Magazín F1 - F1online.sk

Räikkönenov návrat za volant nevyšiel podľa predstáv, preteky nedokončil

fotka k článku undefined
zdroj: Alfa Romeo

Fínsky pretekár Kimi Räikkönen sa po vyše deviatich mesiacoch vrátil za volant. Prvýkrát od Veľkej ceny Abú Zabí nasadol do kokpitu pretekárskeho špeciálu a vo Watkins Glen si zmeral sily v rámci šampionátu NASCAR Cup. Napriek sľubnému začiatku sa však jeho preteky skončili predčasne.

Bývalý majster sveta sa do Watkins Glen prišiel v prvom rade zabaviť. Súdiac podľa jeho vyjadrení i podľa skráteného vystúpenia na okruhu v štáte New York, sa tento cieľ podarilo naplniť.

Po štarte z 27. miesta sa fínsky pretekár postupne prebíjal dopredu, keďže trať postupne osychala a vďaka stratégii sa posunul až do najlepšej desiatky. Toto umiestnenie si držal až do svojej ďalšej zastávky v boxoch. Približne v polovici pretekov však prišla katastrofa. Ross Chastain kolidoval s Austinom Dillonom. Dôsledkom hromadnej kolízie bol kontakt medzi Lorisom Hezemansom a Räikkönenom, ktorý skončil v bariére.

„Bohužiaľ, nemal som žiadny čas zareagovať,“ povedal po svojom vypadnutí Räikkönen, ktorý bol v tomto incidente úplne nevinne. Mal skrátka smolu.

„Pri prvom náraze niekto priamo trafil moju pneumatiku a volant sa roztočil. Niečo nie je v poriadku so zápästím, ale tak to niekedy chodí,“ dodal.

Napriek smole a nepríjemnému vypadnutiu si Kimi svoj návrat za volant užil a povedal, že to bola „skvelá zábava“. „Cítil som stále viac a viac sebadôvery a zviedol niekoľko pekných súbojov. Škoda. Mal som pocit, že auto má veľmi dobrú rýchlosť, ale tak to niekedy skrátka chodí,“ povedal Iceman.

Na otázku, či ho ešte niekedy uvidíme v NASCAR, odpovedal: „Uvidíme, dokonca ani ja neviem.“