Hülkenberg cíti, že toho mohol ukázať aj viac | Magazín F1 - F1online.sk

Hülkenberg cíti, že toho mohol ukázať aj viac

Nico Hülkenberg
zdroj: Racing Point

Necelých 48 hodín potom, čo sa Nico Hülkenberg dozvedel, že tento víkend sa predstaví na pretekoch Formuly 1, ho čakal kvalifikácia. Nemecký pretekár pripúšťa, že z auta nedostal maximum, pod čo sa určite podpísala aj jeho nedostatočná príprava.

Hulk vyštartuje do pretekov z trinásteho miesta, no kvalifikačný výsledok mohol byť aj lepší. V Q2 však rozhodovali doslova stotinky sekundy, o postupe Lanca Strolla dokonca ani to. S Gaslym zajazdil identický čas, no keďže o čosi skôr, tak miestenka do Q3 pripadla jemu. Hülkenberga delilo od kvalifikačného finále šesť stotín sekundy.

“Cítim, že v aute bolo viac potenciálu, ale nenašiel som všetok,” uznal Hülkenberg v rozhovore pre Sky Sports. “S ohľadom na okolnosti to ale bolo veľmi ťažké. Neviem, či sa dá očakávať, že z auta za takých okolností vytiahnete sto percent.”

“Rozhodovali drobné rozdiely a Q3 nebola tak ďaleko. Trochu sme sa hrali s rôznymi pneumatikovými zmesami, takže bolo o čosi ťažšie nájsť rytmus. Dnes s tým už nič nenarobíme,” zhodnotil rodák z Emmerichu.

Hülkenberg po kvalifikácii priznal, že ho aj trochu bolel krk, keďže Silverstone je jedna z najrýchlejších tratí a netrénované krčné svalstvo dosť trpí. Hulk v posledných mesiacoch tréning určite nezanedbával, ale cviky “na suchu” len slabo simulujú preťaženia, ktoré musí krk jazdca zvládnuť priamo v monoposte.

V nedeľu by mal mať Hülkenberg auto, ktoré vie predbiehať. Zároveň sa môže tešiť z toho, že do pretekov môže vyštartovať na stredne tvrdej zmesi, kým piloti na chvoste prvej desiatky budú musieť prvú časť pretekov zvládnuť na softoch z kvalifikácie.

“Áno, to je vždy fajn. Aj niektorí jazdci z prvej desiatky štartujú na tej tvrdšej zmesi, na mediumkách. Bude zaujímavé to sledovať,” pokračoval Hülkenberg, ktorý tiež poznamenal, že mal trochu problémy aj s tým, že všetky štandardné situácie tento rok prežíva prvýkrát. A to hneď naostro.

Ostatní majú za sebou predsezónne testy, filmovacie dni, jazdy v starších autách a v neposlednom rade tri veľké ceny. “Je to moja prvá kvalifikácia, prvýkrát mám prázdne auto, prvýkrát natankované — musím sa to naučiť a všetko vstrebať. Nebolo ľahké to všetko v takej rýchlosti stráviť. Ale užívam si to.”

“Poviem vám, tieto autá sú beštie. Majú toľko prítlaku, v zákrutách som to ešte nikdy tak necítil; také preťaženia,” doplnil.

Možno vás zaujme

Komentáre