Bottas o novej zmluve: Ide to správnym smerom | Magazín F1 - F1online.sk

Bottas o novej zmluve: Ide to správnym smerom

Valtteri Bottas
zdroj: Mercedes

V tomto týždni k nám z Apeninského polostrova dorazili informácie, podľa ktorých je dohoda medzi Valtterim Bottasom a tímom Mercedes na svete. Fínsky pretekár vraj bude čoskoro v tíme potvrdený aj pre rok 2021.

Tieto správy podporilo aj štvrtkové oznámenie tímu Williams, ktorý potvrdil zotrvanie Georgea Russella. Britský mladík bol v podstate posledný, ktorý mohol Bottasa nahradiť. Cesta do Mercedesu je zdá sa definitívne zarúbaná pre Sebastiana Vettela, teraz aj pre Russella. Zotrvanie Bottasa je tak zdá sa isté. Podporil to aj samotný fínsky pretekár svojimi vyhláseniami smerom k novinárom v Maďarsku.

„Môžem povedať, že sme o tom začali rokovať,“ povedal Bottas. „Uvedomili sme si, že čas letí, najmä ak máte tri súťažné víkendy po sebe. Máme pomerne náročný časový rozvrh.“

„Ešte sme nič nepodpísali, no veci idú správnym smerom. No ako som už minulý týždeň povedal, najdôležitejší je teraz boj v šampionáte. Máme pred sebou veľké ciele, ktoré chceme naplniť. Na to sa treba sústrediť najviac,“ povedal aktuálny líder šampionátu.

„Iste, z pohľadu jazdca nie sú naťahovačky ničím príjemným, máme však za sebou len dva víkendy, takže sa netreba zbytočne náhliť alebo panikáriť,“ uzavrel Bottas.

Možno vás zaujme

Komentáre