Vettel priznal rokovania s Racing Pointom, sú však vraj len nezáväzné | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel priznal rokovania s Racing Pointom, sú však vraj len nezáväzné

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Ešte takto pred týždňom sa špekulovalo o možnom prestupe Sebastiana Vettela do Red Bullu. Neprešlo ani sedem dní a už tu máme „zaručené“ informácie, podľa ktorých je uzavretá predbežná dohoda s tímom Racing Point. Štvornásobný majster sveta Sebastian Vettel však s pokojom Angličana vyhlásil, že všetko má svoj čas.

Odchod z Ferrari je oficiálny už niekoľko týždňov. Vettela v kokpite Scuderie nahradí Carlos Sainz. Aký však bude Nemcov ďalší osud? Hovorilo sa Red Bulle, teraz o Racing Pointe, otvorený je aj koniec kariéry alebo ročné „neplatené voľno“. Novinárov v Maďarsku pochopiteľne najviac zaujímali najnovšie špekulácie o jeho prestup do Aston Martinu.

„No, v tomto momente sú to len rokovania. Rovnako tak minulý týždeň som napríklad povedal, že som rokoval s Renaultom,“ vysvetlil vo štvrtok na tlačovke Vettel. „Ak by to došlo do neskoršieho štádia, potom by sa k tomu dalo povedať aj niečo konkrétne. V tomto momente sa však ešte nedá nič oficiálne oznámiť, ani povedať niečo konkrétnejšie. Sú to len nezáväzné rozhovory.“

Podľa medializovaných špekulácií však môže Racing Point využiť klauzulu v zmluve Sergia Péreza a vyplatiť ho len do konca júla. Čas sa teda kráti. Naproti tomu Vettel pôsobí dojmom, že sa nikam neponáhľa. Samozrejme, môže to byť súčasť mediálnych hier a Nemec by urobil hlúposť, ak by teraz zbytočne prezradil niečo viac.

„Zrejme to nejaký čas potrvá. Pre mňa je najdôležitejšie, aby som urobil to správne rozhodnutie. Keď na to príde čas, potom to oznámim. V tomto momente je však stále všetko otvorené. Budem alebo nebudem o rok jazdiť? Možno odídem, ale sa ešte vrátim, a možno odídem nadobro. Alebo možno skúsim robiť niečo iné,“ necháva otvorené možnosti Vettel.

„Necítim žiadny tlak, nič ma nenúti pokračovať.“

Možno vás zaujme

Komentáre