Talianske médiá naznačujú Binottov koniec, majú už aj meno nástupcu | Magazín F1 - F1online.sk

Talianske médiá naznačujú Binottov koniec, majú už aj meno nástupcu

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Dvojité vypadnutie z Veľkej ceny Štajerska je len špičkou ľadovca. Výkonnosť monopostu Ferrari v novej sezóne je skutočne biedna a priam sa žiadajú radikálne zmeny. Je pochopiteľné, že hlava šéfa tímu Mattiu Binotta sa ponúka ako prvý krok.

S radom zaujímavých správ prišiel taliansky denník Corriere della Serra. V pondelok vraj bolo v továrni v Maranelle veľmi rušno. Tím mal na programe brífing, ktorého úlohou bolo rozhodnúť o niektorých zmenách na aerodynamike monopostu SF1000 pred maďarským víkendom. Auto by sa pred treťou veľkou cenou v sezóne malo opäť o čosi zmeniť a Scuderia nasadí ďalšie vylepšenia, no len málokto verí, že budú zázračným liekom na neduhy monopostu, ktorý trápi najmä nedostatok výkonu.

Ešte zaujímavejšie sa zdajú informácie o ďalšom osude Mattiu Binotta. Podľa Corriere della Serra sa totiž do celej veci vložil samotný šéf koncernu FCA John Elkann, ktorý spolu s Louisom Camillerim chystajú „drastický zásah“ pre prípad, že Ferrari nepríde s rýchlou a razantnou odpoveďou v najbližších podujatiach.

Tým „drastickým zásahom“ má byť samozrejme výmena šéfa. Binotta by mal vo funkcii šéfa nahradiť Antonello Coletta, ktorý momentálne riadi športové aktivity Ferrari v oblasti cestovných automobilov (GT). To nie je práve muž zo súčasnej squadry Binottových „najbližších“. Švajčiarsky rodák sa momentálne opiera o päť najdôležitejších mužov. Sú nimi Enrico Cardile (aerodynamika), Simone Resta (podvozok), Enrico Gualtieri (pohonná jednotka), Matteo Togninalli (šéfinžinier pre traťové záležitosti) a Laurent Mekies (športový riaditeľ).

Podľa reportérov Corriere della Serra je dnešná situácia dôsledkom rady menších problémov, ktoré sa začali hromadiť po odchode Sergia Marchionneho. Tím potrebuje modernizáciu zariadení, nový simulátor (problémy s koreláciou dát prišli aj v tomto roku) má byť konečne dokončený až na jeseň.

Naproti tomu, zdroje z Nemecka naznačujú, že Binotto by mohol zotrvať vo svojej pozícii ešte nejaký ten piatok. Podľa reportéra RTL Felixa Gornera má čas „minimálne do zimy“.

Možno vás zaujme

Komentáre