Keby Vettel dostal ponuku z Red Bullu: Asi by som prikývol | Magazín F1 - F1online.sk

Keby Vettel dostal ponuku z Red Bullu: Asi by som prikývol

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Špekulácie, špekulácie, špekulácie. V strede tohto kotla sa ocitol Sebastian Vettel, ktorého budúcnosť je stále zastretá hustou hmlou. Vo štvrtok ráno sa táto hmla trochu rozvírila, keď sa objavili správy o tom, že Red Bull má mať záujem o služby Sebastiana Vettela. Ešte sme však nepočuli odpoveď druhej strany: Pristúpil by Vettel na ponuku zo strany jeho bývalého tímu? Nemec tvrdí, že áno.

Sebastian Vettel rokoval aj s Renaultom, no tu sa napokon presadil Fernando Alonso, ktorý má s francúzskym tímom spoločnú históriu. “Áno, rokoval som s nimi, ale je zrejmé, že nešlo o nič dostatočne konkrétne. Neboli to dostatočne reálne rokovania.”

“Ako ste už videli, vybrali sa iným smerom. Z môjho pohľadu sa toho veľa nemení. Všetko bude závisieť od môjho rozhodnutia. Necítim tlak, aby som sa rozhodol už v priebehu najbližších pár dní. Chcem si na to nechať čas,” vysvetlil ešte stále pilot Scuderie Ferrari.

Nemec nevylučuje žiadnu možnosť. Vo štvrtok pripustil, že v hre je aj pokračovanie vo Formule 1, prestávka, ale aj ukončenie kariéry. Na druhej strane však chce spraviť všetko preto, aby sa ešte vo Formule 1 nejaký ten čas ohrial. “Nie je žiadnym tajomstvom, že som súťaživý človek. V tomto športe som toho dosiahol veľa a mám záujem na tom, aby som toho dosiahol ešte viac. Nechcem tu byť len do počtu.”

V tomto smere však Vettel nemá veľa možností. Vedenie Mercedesu opakovane prizvukuje, že je s Valtterim Bottasom a s Lewisom Hamiltonom spokojné. Až do dnešného rána sa navyše zdalo, že aj cesta do Red Bullu je zahataná. Vyjadrenia Helmuta Marka, ktoré prišli vzápätí, však napokon naznačujú, že skutočne je.

Vettel aj napriek tomu posiela Red Bullu jasný signál: ak ma chcete, som váš. “Z minulosti viem, aký je to silný tím. Viem, že boli silní a stále patria medzi veľkých hráčov. Majú auto, ktoré dokáže vyhrávať preteky. Určite to vyzerá zaujímavo.”

“Ako som povedal, je to víťazné auto a ja som tu na to, aby som súťažil a vyhrával,” dodáva Sebastian Vettel, ktorý ešte stihol dať odpoveď na otázku, či by podpísal zmluvu s Red Bullom, keby mu na stole jedna pristála: “Pravdepodobná odpoveď by bola áno.”

Možno vás zaujme

Komentáre