Nimmervoll: Marko dostal pokyn, aby vyhradil miesto pre Vettela | Magazín F1 - F1online.sk

Nimmervoll: Marko dostal pokyn, aby vyhradil miesto pre Vettela

Sebastian Vettel a Christian Horner
zdroj: Red Bull Content Pool

Včerajšie správy o tom, že sa Fernando Alonso vráti do Renaultu, sme očakávali už celý tento týždeň. Nemecký novinár Christian Nimmervoll však avizoval ďalšie, azda ešte väčšie prekvapenie, ktoré chcel oznámiť vo štvrtok. A už je na svete! Do Red Bullu by sa mohol vrátiť Sebastian Vettel.

Odchovanec Red Bullu zažil počas svojho pôsobenia u červených býkov fenomenálne úspechy, keď ešte v sezóne 2008 dokázal zvíťaziť v juniorke, nuž a hneď potom sa stal vicemajstrom sveta. Ani ďalšie štyri roky jeho nadvlády netreba nijako extra predstavovať.

Podľa Christiana Nimmervolla z motorsport-total.com rozdal Dietrich Mateschitz, lojálny človek “so sloňou pamäťou”, ako ho nazýva, pokyny Helmutovi Markovi dostať späť do Red Bullu “strateného syna” Sebastiana Vettela. Mateschitzovi by vraj bolo ľúto, keby Sebastian Vettel ukončil svoju formulovú kariéru ako dobitý štvornásobný majster sveta, pri ktorom by ľudia navyše pochybovali o tom, či sú jeho štyri tituly zaslúžené.

K Vettelovmu príchodu by malo dôjsť najneskôr v roku 2021, čím naznačuje, že je možný prestup ešte počas tejto sezóny. To by istotne vyrazilo dych každému fanúšikovi Formuly 1. Nimmervoll konštatuje, že svoje tvrdenia zakladá na konkrétnych indíciách.

Nepôjde to však len tak, podľa Nimmervolla musia byť splnené tri podmienky. Tou prvou je, že Alex Albon bude aj naďalej rýchlostne strácať na Maxa Verstappena. Následne musí Mateschitz presvedčiť thajskú rodinu Yoovidhyovcov, 51-percentného majiteľa Red Bullu, že takýto krok bude pre značku skutočne prínosom. Nuž a v neposlednom rade musí byť záujem zo strany nemeckého šampióna.

Čo by sa v tom prípade udialo s aktuálnym jazdeckým zložením Red Bullu? Alex Albon by sa vrátil do AlphaTauri, zatiaľ čo Daniil Kvjat by o svoju sedačku opäť raz prišiel, píše Nimmervoll.

Nimmervoll na záver pripomína, že hoci sme si na VC Rakúska mohli všimnúť viacero momentov, na základe ktorých by sme mohli usúdiť, že Vettelov návrat začína naberať reálnejšie kontúry — napríklad vyjadrenia Maxa Verstappena, že Vettel ako kolega by mu vôbec neprekážal —, nič nie je vytesané do kameňa. Red Bull oficiálne stále popiera záujem o “dvoch alfasamcov” v jednom tíme.

Viac sa dozvieme možno už tento víkend, dá sa očakávať, že sa z Vettelovej budúcnosti stane top téma.

Možno vás zaujme

Komentáre