Dvojnásobný šampión DTM tvrdo skritizoval Ferrari: Kde sa vytratil rešpekt? | Magazín F1 - F1online.sk

Dvojnásobný šampión DTM tvrdo skritizoval Ferrari: Kde sa vytratil rešpekt?

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Timo Scheider, ktorého sme naposledy registrovali v rallycrosse, ale najväčšie úspechy zožal v DTM, sa poriadne tvrdo pustil do Scuderie Ferrari. Nedokáže totiž pochopiť, ako sa červení mohli takto  zachovať k štvornásobnému majstrovi sveta Sebastianovi Vettelovi.

Ferrari si najskôr Vettela chcelo ponechať aj pre ďalšie obdobie, čo potvrdili obe strany. Mattia Binotto však následne pridal aj niekoľko zdôvodnení, ktoré mali stáť za zmenou rozhodnutia. Jenson Button ich napríklad označil len za „lacné výhovorky“.

Teraz sa do Binotta a spol. pustil aj šampión DTM z rokov 2008 a 2009. „Pýtam sa: Kde sa vytratil rešpekt?“ začal Scheider svoj príhovor na Instagrame. „Pred ľuďmi, kolegami, kamarátmi…“

„Nech sa tam stalo čokoľvek, nech sa medzi hocikým stane čokoľvek… ale tento rešpekt, otvorený a úprimný, v dobrých i zlých časoch, ktorý je o tom, aby ľudia spolu vychádzali… kde zmizol? Ja tomu bohužiaľ už nerozumiem.“

„Veľmi ma hnevá, keď ide len o biznis, fakty a čísla. Samozrejme, že v športe a v živote je dôležité, že treba odvádzať očakávané výkony… no ak to aj s nimi nie je v poriadku, tak je nevkusné a podľa mňa aj nehanebné takto stratiť rešpekt a zabudnúť na históriu a minulosť ľudí,“ hovoril ďalej 41-ročný Nemec.

Vzápätí priznal, že aj na Vettela môže mať každý svoj názor a nie každý ho musí mať rád, ale “to s tým nič nemá, pretože takto mohol dopadnúť aj hocikto iný.”

Veľmi tvrdé boli aj ďalšie slová: „Fakt je taký, že podľa mňa sa žiadna zmluva nemá vypovedať telefonicky. Povedať niečo také po telefóne je podľa mňa slabošské. Za týmto názorom si budem stáť, pretože sám som mal takú skúsenosť a viem, ako to bolí.“

Tu však treba povedať, že aj Scheider má za sebou všelijakú minulosť a pamätáme si ho hlavne zo Spielbergu 2015. Od vtedajšieho šéfa Audi Wolfganga Ullricha dostal príkaz „Schieb ihn raus“ a následne vrazil do Roberta Wickensa, pričom spolu s ním vyradil aj Pascala Wehrleina.

Audi ho potom o rok neskôr vyhodilo a takisto len po telefóne. „Kto ma pozná, tak vie, že pri tejto téme som veľmi citlivý. Zasiahlo ma to totiž rovnako. Teraz sa hovorilo, že mal predloženú zmluvu, ale nie, nemal ju a vraj nedostal ani ponuku. Hovorilo sa, že vždy bol ‚prvou voľbou‘, avšak oni už medzitým rokovali so Sainzom.“

Seb je na to podľa Scheidera dobre minimálne z finančného hľadiska a nemusí si robiť veľké starosti. „Ale o to tu vôbec nejde. To je úplne ukradnuté! Sorry, že používam takéto slová (scheißegal, pozn. autora), ale skutočnosť je taká, že toto sa nepatrí. Kvôli tomu, ako sa zaobchádza so športovcami, pretekármi, i ľuďmi, cítim obrovský hnev,” dodal Timo Scheider.

Možno vás zaujme

Komentáre