logo F1online.sk

Albon koketuje s americkou sériou IndyCar: Potrebujete nejaký plán B

Alex Albon
© Red Bull Content Pool
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík16. 8. 2021

Alex Albon, Daniil Kvjat a Nico Hülkenberg. To sú mená, ktoré by sa v sezóne 2022 teoreticky mohli vrátiť do Formuly 1. Dobre si však uvedomujú, že ich možnosti sú značne oklieštené, preto je namieste mať nejaký záložný plán. Pre bývalého pilota Red Bullu Alexa Albona by ním mohol byť americký šampionát IndyCar.

Britsko-thajský pretekár navštívil padok IndyCar minulý víkend, kedy sa konalo ďalšie podujatie sezóny na okruhu v Indianapolise. Rodák z Londýna stále nevie, akým smerom sa jeho kariéra bude uberať v budúcom roku. Momentálne kombinuje svoju prácu v továrni Red Bullu s nemeckou DTM.

„Chcem vedieť, aké to je,“ povedal Albon, ktorého cituje GPFans. „Mojim hlavným cieľom je samozrejme Formula 1, no tam si nikdy nemôžete byť stopercentne istý. Potrebujete teda mať nejaký plán B alebo plán C a vedieť, čo je ešte k dispozícii.“

„IndyCar ma vždy zaujímalo. Vidíte, že tento šampionát je momentálne na vzostupe, najmä jeho sledovanosť, ale aj ostatné veci. Úprimne, veľmi ťažko povedať, či to patrí k veciam, ktoré by som chcel robiť. Je tu však niekoľko tímov, s ktorými sa chcem porozprávať a zistiť, ako na tom sú a potom sa môžem rozhodnúť.“

„Povedzme to takto, ak nedostanem príležitosť vo Formule 1 a príde dobrá príležitosť s dobrým tímom v IndyCar, potom budú šance na môj prestup sem vyššie,“ dodal Albon.

Ten v Indianapolise navštívil stajňu Dale Coyne Racing, ktorú okrem iných reprezentuje aj Romain Grosjean. Ten sa v americkej sérii udomácnil veľmi rýchlo a vybojoval už dve druhé miesta. V celkovom hodnotení je na tom lepšie než tímový kolega Ed Jones, Grosjean pritom vynechal tri preteky na oválových okruhoch.

„Vidieť Romaina a jeho prácu bolo zaujímavé. Chcel som len vedieť, čo si o tom myslí a či je šťastný. Samozrejme, že šťastný je. On má vždy na tvári úsmev. Zdá sa, že sa tu cíti veľmi dobre,“ povedal Albon.

Súvisiace články