Sainz: Máme aj vyššie priority ako tento rok poraziť McLaren | Magazín F1 - F1online.sk

Sainz: Máme aj vyššie priority ako tento rok poraziť McLaren

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari

Scuderia Ferrari sa môže počas letnej prestávky mierne uvoľniť. Po diskvalifikácii Sebastiana Vettela do nej totižto vstupuje na vytúženej tretej priečke konštruktérskeho šampionátu. Carlos Sainz však z toho nerobí veľké haló, ciele Scuderie sú vraj niekde inde.

V Maďarsku zostal v hre McLarenu i Ferrari jediný monopost. Nanešťastie pre tím z Wokingu bol ten Ricciardov poškodený a Austrálčan sa s ním nedokázal prebojovať cez ostatné autá zo stredu poľa. Sainz však získal pódium, čím svojmu tímu bodovo výrazne pomohol. Ferrari sa bodovo dotiahlo na súperov, v rebríčku však v jeho prospech hovorí druhá priečka z Monaka.

“Tento boj ešte pokračuje a bude pokračovať až do konca sezóny,” upozornil Carlos Sainz. “Myslím si to, pretože z pohľadu výkonnosti sme si veľmi blízko. Avšak ako tím máme nastavené vyššie priority než poraziť McLaren v boji o tretie miesto v konštruktéroch.”

Čo je tento rok ešte dôležitejšie? “Chceme sa ako tím zlepšovať, chceme ho aj naďalej budovať a snažiť sa byť takí profesionálni, dobrí a všestranní, ako len vieme. Aby sme boli pripravení o rok, keď sa naskytne príležitosť vyhrať titul.”

Práve od novej éry si Ferrari sľubuje návrat na popredné priečky. “V prvom rade sa musíme zlepšovať ako tím, ten zvyšok by mal z toho vyplynúť. Nenecháme sa ľahko zmámiť týmto súbojom. Koncentrujeme sa na to, ako sa pokúsiť zlepšiť a ako byť pred koncom sezóny najlepší.”