Vettel: Som rád, že som sa dnes roztočil len raz | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel: Som rád, že som sa dnes roztočil len raz

Sebastian Vettel
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Výsledok Charlesa Leclerc je pre Ferrari dokonalý, výsledok Sebastiana Vettela už nepoteší. Nemecký pilot sa vo veľmi ťažkých pretekoch nevyhol chybe, ktorá ho poradím zosunula až na chvost.

Štvornásobný šampión sa približne v polovici pretekov dostal do trojsúboja s Carlosom Sainzom a tímovým kolegom Charlesom Leclercom. Monačan v druhej zákrute odrážal útok svojho budúceho tímového kolegu, Sainz sa preto rozhodol prejsť zákrutou viac zoširoka. To však otvorilo cestu Sebastianovi Vettelovi, ktorý sa pokúsil o riskantný manéver, ktorý mu však vôbec nevyšiel o skončil v hodinách.

Nemec napokon preťal cieľovú pásku až na desiatom mieste, keď strávil množstvo času bojom s jazdcami stredu poľa.

„Ak mám byť úprimný, som rád, že som sa dnes roztočil len raz,“ povedal Vettel po pretekoch. „Bolo to veľmi tesné, bol som až úplne na okraji obrubníka, chcel som sa dostať čo najbližšie, no v tom sa mi odtrhol zadok. A ak mám byť úprimný, momentov, keď som takmer stratil zadnú časť, bolo dnes niekoľko.“

V rozhovore s nemeckými novinármi potom Vettel na margo auta dodal: „Auto bolo veľmi ťažko zvládnuteľné. V porovnaní so včerajškom a piatkom som ho nespoznával. Nemalo žiadne tempo.“

Začiatkom podujatia bol pritom Seb niekoľkokrát optimistický vo svojich vyjadreniach na margo pretekového tempa. Sám však nevedel vysvetliť, čo sa teda v priebehu víkendu s autom vlastne stalo.

„Nevieme, musíme sa na to pozrieť. Auto však dnes bolo ťažko zvládnuteľné. Skúsil som zo seba vydať to najlepšie, výjazd safety caru nám samozrejme pomohol a nakoniec som si užil aj trochu zábavy, aj keď to nie je výsledok, aký som chcel,“ dodal Vettel.

Možno vás zaujme

Komentáre