Hamilton reaguje na špekulácie o jeho zmluve: Nevymýšľajte si | Magazín F1 - F1online.sk

Hamilton reaguje na špekulácie o jeho zmluve: Nevymýšľajte si

Lewis Hamilton
zdroj: Mercedes

Pozornosť sa postupne presúva na Tota Wolffa a Lewisa Hamiltona, ktorých už čoskoro čakajú rokovania ohľadom novej zmluvy. Mercedes však upozorňuje, že v zahraničných denníkoch sa už objavujú všakovaké “zákulisné” informácie, ktoré sa nezakladajú na pravde.

Hamilton sa pravdepodobne dostal k článku britského Daily Mail, podľa ktorého si má od Mercedesu pýtať 40 miliónov libier, čo sa vraj nepozdáva vedeniu tímu. Keďže aj Formulu 1 zasiahla pandémia, Toto Wolff nechce dať šesťnásobnému majstrovi sveta toľko peňazí.

“Toto už ľuďom okolo neho oznámil, že nie je ochotný ísť nad hranicu 20 miliónov libier,” cituje spomínaný zdroj insidera z prostredia Mercedesu.

Rodák zo Stevenage a najbohatší športovec z Veľkej Británie označil správy za klamlivé. “Médiá aj naďalej píšu o mojej zmluve a o tom, aké si kladiem podmienky. Pritom som sa o tom s Totom ešte nebavil.”

“Žiadne podmienky si nekladiem, tieto rokovania sa ani len nezačali. Prosím vás, prestaňte si vymýšľať,” odkázal Hamilton, ktorého vyjadrenia sedia aj s piatkovým vyhlásením Tota Wolffa.

Viedenčan na tlačovej konferencii prezradil, že ani s Hamiltonom a ani s Bottasom zmluvu zatiaľ neriešil. “Medzi nami a oboma našimi jazdcami je dôvera. Vo Formule 1 to možno veľa neznamená, ale v našom tíme áno.”

“Predpokladám, že už čoskoro podnikneme ďalšie kroky, ale nechcem sa viazať na nejaký časový rámec, pretože nechcem na každých pretekoch odpovedať na otázky, že prečo sme ešte nefinalizovali dohody o zmluvách. Nikam sa neponáhľame. Keď príde ten správny čas, všetko oznámime,” doplnil Toto Wolff.

Možno vás zaujme

Komentáre