Mercedes by mi zaručil víťazný potenciál, analyzuje svoje možnosti Vettel | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes by mi zaručil víťazný potenciál, analyzuje svoje možnosti Vettel

Sebastian Vettel
zdroj: Twitter/F1

Kto z padoku sa počas posledných týždňov ešte nevyjadril k budúcnosti Sebastiana Vettela, nech sa hlási u súdruha Žinčicu. Špekulovania však bolo dosť, teraz nastal čas, aby viac o svojich plánoch povedal aj sám Vettel. Ten, samozrejme, konštatuje, že Mercedes by bol jasne najlepšou voľbou, no nevylúčil ani iné tímy.

Sebastian Vettel absolvoval vo štvrtok viacero rozhovorov, o svojej možnej budúcnosti v Mercedese povedal viac televízii RTL. “Mercedes má najlepšie auto v poli a istým spôsobom je pre nás, jazdcov, garanciou toho, že v ňom budeme môcť bojovať o víťazstvá. Ako som už povedal, pre mňa je dôležité mať do budúcna konkurencieschopný monopost. Preto vidím Mercedes ako jednu z mojich možností.”

Aspoň v niečom si môžu fanúšikovia štvornásobného majstra sveta vydýchnuť. Vettel zatiaľ neplánuje ukončiť svoju kariéru. “Určite nie, ak sa ukáže dobrá ponuka. Motivácia bude v tom prípade veľmi veľká.”

O Nemcove služby má záujem Renault. Cyril Abiteboul ho na začiatku týždňa popri Valtterim Bottasovi označil ako kandidáta na zisk sedačky v žlto-čiernom tíme. Renault sa však musí uspokojiť s tým, že príde na rad až po Mercedese.

“Neviem, aké majú v Mercedese plány,” pokračoval Vettel, ktorý si na svoju šancu rád počká. “Až tak sa s tým neponáhľam, uvidíme, čo nám prinesú prvé preteky. Ak mám byť úprimný, som dosť uvoľnený. Nie som človek, ktorý by do tímu šiel len preto, aby niekde bol a zarobil. Takto moje ambície nevyzerajú. Chcem, aby bolo moje rozhodnutie správne.”

Jednou z možností by bolo aj prerušenie formulovej kariéry a so zmenou pravidiel opäť zaklopať na dvere napríklad strieborných šípov. Pre ne v tejto chvíli nemá veľký význam meniť víťaznú zostavu, navyše Lewis Hamilton by už ako potenciálny osemnásobný šampión mohol pomýšľať aj na odchod.

“Záviselo by to od konkrétneho projektu,” zamyslel sa nad touto možnosťou Vettel. Uvedomuje si tiež, že rok voľna jeho nádejám nepomôže. “Treba byť rozumný — ak ste pripravený za sebou zavrieť dvere, mali by ste akceptovať, že sú zatvorené. Preto bude toto moje rozhodnutie také dôležité, a preto ho nechcem unáhliť. Je fajn, že sa už začína sezóna, najbližšie týždne všetko rozjasnia.”

Možno vás zaujme

Komentáre