Pérez o Španielsku: Jedna nepodarená sobota | Magazín F1 - F1online.sk

Pérez o Španielsku: Jedna nepodarená sobota

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Tím Red Bull v podstate už tretí rok bojuje na trati len s jedným autom. Snahy zaplátať dieru po Danielovi Ricciardovi mladíkmi Pierrom Gaslym a Alexom Albonom neboli úspešné. Problém malo raz a navždy vyriešiť angažovanie Sergia Péreza, no ani ten však zatiaľ neponúkol pridanú hodnotu, akú Red Bull potrebuje.

Po Veľkej cene Španielska prehlásil boss „červených býkov“ Christian Horner, že jeho tím „zúfalo potrebuje“, aby sa Pérez zapojil do bitky na prvých troch miestach. Checo odjazdil s Red Bullom zatiaľ štyri veľké ceny a tlak na jeho osobu bude pri takýchto výsledkoch len a len stúpať.

„Všetok vyvíjaný tlak prichádza z mojej strany, nie zo strany tímu,“ vyhlásil Pérez v Monaku. „Naozaj chcem dodávať výsledky, ktoré budú zodpovedať potenciálu môjho auta. Tím na mňa žiadny tlak nevyvíja. Ja viem, čo musím robiť, takže nikto mi to hovoriť nemusí.“

Checo teraz prichádza s Red Bullom do Monaka, kde bude mať ďalší pokus. V uličkách kniežatstva už jedno pódium vybojoval, konkrétne v roku 2016 s Force Indiou. Zopakovať niečo také v tomto roku by nepochybne pomohlo jemu i jeho tímu.

„Zopakovať niečo také by určite veľa znamenalo, pretože by to bolo moje prvé pódium s Red Bullom. Verme, že sa nám podarí poskladať dobré preteky a konečne sa dostať na tie pozície, na ktorých potrebujeme byť. Tak by sa nám podarilo znížiť stratu na najlepších,“ povedal Pérez.

„Mám ešte množstvo priestoru na zlepšovanie a každý víkend sa toho o aute naučím viac. Podľa mňa bola sobota v Španielsku len jedným nepodareným dňom, kým v prvých troch víkendoch bol progres z mojej strany dobrý. Treba na to zabudnúť a ísť ďalej,“ dodal mexický pretekár.