Ocon priznáva: Áno, Mazepina sa bojím | Magazín F1 - F1online.sk

Ocon priznáva: Áno, Mazepina sa bojím

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Nikita Mazepin si vo Formule 1 buduje povesť novodobého Pastora Maldonada. Potvrdzujú to i vyjadrenia Estebana Ocona zo Španielska, kde uviedol, že pri Mazepinovi je vždy o čosi obozretnejší, bojí sa totiž, že mladý Rus šmahom ruky ukončí jeho jazdu. Francúz v stredu v Monaku svoje slová korigoval len mierne.

“Či sa ho bojím? Áno, áno, keď sa stretneme na trati, tak som o 200 percent ostražitejší ako pri iných pilotoch,” prezradil Esteban Ocon na barcelonskom okruhu pre CANAL+. Práve toto vyjadrenie sa počas posledných dvoch týždňov stalo jedným z hitov.

Nečudo teda, že sa na monackej tlačovke k nemu musel pilot Alpine vrátiť. Upresnil, že ostražitý nie je len pri Mazepinovi, ale pri každom jazdcovi, ktorý sa často zapletie do problémov. Problémom je len to, že Mazepin sa do takých incidentov zapletie naozaj dosť často.

“Akonáhle vyrazíte na trať, tak sa môže objaviť nejaké riziko, ktoré ovplyvní váš víkend,” vysvetľuje Ocon. “Keď sa teda niečo deje, musíte byť dvakrát takí opatrní.”

“Ja som sa s Nikitom stretol viackrát, keď stál na pretekárskej stope alebo sa tam niečo dialo. Zatiaľ sa nestalo nič zlé, ale treba byť opatrný, aby sa vám nič neprihodilo. To by vášmu súťažnému víkendu nepomohlo.”

Ako sa vlastne pilot dostane do bodu, že pri niektorom inom aute si začne dávať extra pozor? “Keď ste už zažili pár incidentov v tréningoch, kde sa niečo udialo, keď ste neboli v ostrom kole, ale v pomalom a keď sa niečo prihodilo…”

To znie ako prípad Nikitu Mazepina, ktorý sa doposiaľ v každej kvalifikácii dostal do potýčky s aspoň jedným jazdcom. Bolo by prekvapením, ak by sme sa tomu vyhli v úzkom Monaku.