logo F1online.sk

Romain Grosjean zaznamenal v IndyCar prvé pódium. Včerajšie víťazstvo mu uniklo len o vlások

romain-grosjean-indycar-podium
© Romain Grosjean Twitter
Slavomír Dzuričko
Slavomír Dzuričko16. 5. 2021

Po včerajšom premiérovom zisku pole position v sérii IndyCar zaznamenal Romain Grosjean, pilot tímu Dale Coyne Racing, v samotných pretekoch na americkom Indianapolise druhé miesto. Umiestnil sa tak na pódiu.

Hrozivo vyzerajúcu vlaňajšiu nehodu v Bahrajne, z ktorej Romain Grosjean vyviazol len s popáleninami oboch rúk, množstvo fanúšikov považovalo za koniec jeho pôsobenia v tíme Haas a tiež koniec pretekárskej kariéry vo Formule 1.

Francúzsky pretekár sa však zo svojich zranení zotavil a vrátil sa pretekať v rámci série IndyCar. Pilot tímu Dale Coyne Racing získal pole position len pri svojom treťom podujatí v tejto sérii, a v pretekoch na americkom Indianapolise sa umiestil na druhom mieste. Podľa oficiálnych štatistík mu víťazstvo uniklo len o necelých 5 sekúnd. Preteky viedol 44 kôl.

„Je to ako staré dobré časy, keď som si užíval víťazné preteky,“ povedal Romain Grosjean pre RACER. „Keď nemáte dobré auto vo Formule 1, trochu vás to zloží a áno, stratíte trochu sebavedomia. Neviete, či ste na vine vy, alebo auto, a niekedy sa pýtate sami seba. Ale okolo mňa boli dobrí ľudia, ktorí mi pripomínali, čoho som schopný.“

„Prišiel som do IndyCar a vzal som to ako výzvu, každé rozhodnutie znamená tiež riziko. Ale prišiel som a povedal som: ‚Pozri, chcem vidieť, čoho som schopný. Myslím, že na to stále mám. Môžem to robiť dobre‘,“ zhodnotil Grosjean.

Francúz si zaspomínal aj na svoje obdobie vo Formule 1, ale pochválil tiež svoj súčasný tím, v sérii IndyCar.

„Formula 1 bola neuveriteľnou súčasťou môjho života a nič z toho neľutujem, ale nakoniec som sa rozhodol skončiť, pretože som chcel bojovať o víťazstvá,“ prezradil 35-ročný francúzsky pretekár.

„Vedel som, že sú možnosťou (IndyCar), že tu môžeme byť konkurencieschopní a bojovať o dobré pozície, a to bola motivácia, ktorú som mal,“ hovorí Grosjean.

„Po desiatich rokoch pôsobenia vo Formule 1 bolo pre ľudí ľahké povedať:‚ Toto je zlý jazdec.‘ Ale som tu, užívam si tento čas a robím to najlepšie, čo viem,“ uzatvára Romain Grosejan. „Tento víkend sme ukázali tímu, že vie, čo má robiť s dobrým autom, a ja viem, ako s ním jazdiť.“

Súvisiace články