Chcem podporiť F1online.sk
..

McLaren rieši finančné problémy, v Bahrajne si požičal cez 160 miliónov eur

zdroj: McLaren/Twitter
Milan Kubala
29. júna 2020, 14:07

McLaren Group sa o svoju budúcnosť aspoň v krátkodobom horizonte obávať nemusí. Vyplýva to z vyjadrení šéfa McLarenu Zaka Browna ale aj z oficiálneho vyhlásenia Národnej banky Bahrajnu, ktorá potvrdila, že dohoda s britskou automobilkou bola úspešne uzavretá.

McLarenu ku 17. júlu hrozilo, že by sa dostal do stavu insolventnosti, keby sa mu nepodarilo zaistiť si finančnú pomoc. Do nezávideniahodnej situácie sa dostal v dôsledku koronavírusu a s ním súvisiaceho poklesu záujmu o predaj áut. Uvažovalo sa preto o predaji podielov, ale napríklad aj nad založením historickej zbierky áut či technologického centra vo Wokingu.

“Problémy boli vyriešené,” vyhlásil Zak Brown v interview s nemeckým AMuSom. “V nasledujúcich dňoch budete z našej strany počuť pozitívne správy.”

Nuž a avizované správy sa potvrdili. McLaren sa dohodol s Národnou bankou Bahrajnu, ktorá je zo 44 percent vlastnená investičnou spoločnosťou Mumtalakat, ktorá má pod palcom aj 56 percent McLarenu.

“Národná banka potvrdzuje, že boli podpísané konečné dokumenty a boli vydané všetky potrebné súhlasné stanoviská ohľadom poskytnutia pôžičky vo výške 150 miliónov libier (163 miliónov eur),” konštatuje Národná banka Bahrajnu.

Možno vás zaujme

  Načítavam...

Komentáre