Stroll stanovil svojmu tímu „veľmi realistický“ cieľ v podobe majstrovského titulu | Magazín F1 - F1online.sk

Stroll stanovil svojmu tímu „veľmi realistický“ cieľ v podobe majstrovského titulu

fotka k článku undefined
zdroj: Racing Point

Nové meno v novom šate. V Silverstone cez zimu vyzlečú ružový kabát Racing Pointu a odejú sa do britskej pretekárskej zelenej Aston Martinu. S novým menom, novým titulným partnerom, novou továrňou a novými pravidlami si tím okolo kanadského miliardára Lawrenca Strolla stanovuje len tie najvyššie ciele.

„Cieľ je, tak ako v každom mojom biznise, vyhrávať,“ vyhlásil Lawrence Stroll odhodlane pre BBC. Jeho viera je pritom založená na niekoľkých pilieroch. Prvým a hlavným sú pokračujúce investície do svojho tímu a novej továrne v Silverstone, druhým rozpočtový strop, ktorý platí od tohto roku a tretím nové pravidlá platné od roku 2022. Podľa Strolla je cieľ stať sa niekedy v budúcnosti majstrom sveta „veľmi realistický“.

„Úspech vo Formule 1 je proces, na ktorý potrebujete roky, nedá sa to dosiahnuť z noci na deň. Žiadne podnikanie sa však nedá vybudovať cez noc,“ povedal Stroll. „Tu to bude rovnaké, chcem pokračovať tam, kde sme vlani skončili a ešte sa zlepšiť.“

„Mali sme niekoľko pódií, dokázali sme aj vyhrať. Rád by som v tomto roku videl tých pódií viac a aj ďalšie víťazstvo či dve. Pekne krok po kroku bojovať o stále viac a viac víťazstiev.“

Ďalším krokom pre Aston Martin je spolupráca s IT gigantom Cognizant, ktorý pomôže tím vybaviť najmodernejšou technológiou v oblasti umelej inteligencie a analýzy dát. Stroll sa takisto spýtal svojich najdôležitejších mužov, Otmara Szafnauera a Andyho Greena, čo tím potrebuje urobiť, aby mohol bojovať o titul?

„Sme tu, aby sme vyhrávali, koniec koncov každý je tu, aby vyhrával. Dokážem nám dať zdroje potrebné na výhru. Čo potrebujeme urobiť alebo čo potrebujeme urobiť inak, aby sme sa stali majstrami sveta? A Andy mi povedal: ‚Nemyslím, že by som toho zmenil veľa‘,“ hovorí s istotou Stroll.