Lawrence Stroll: VC Austrálie bude odložená | Magazín F1 - F1online.sk

Lawrence Stroll: VC Austrálie bude odložená

fotka k článku undefined
zdroj: Racing Point

Obavy sa pomaly ale iste napĺňajú. Už niekoľko týždňov sa intenzívne špekuluje o tom, že sezóna 2021 nezačne tradičnou Veľkou cenou Austrálie, a to kvôli prísnym protipandemickým opatreniam tamojšej vlády. Nič ešte oficiálne potvrdené nebolo, no podľa majiteľa stajne Aston Martin, Lawrenca Strolla, sa tak čoskoro stane.

Ak niečo také povie sám majiteľ tímu, nemožno to ďalej považovať „len“ za špekuláciu. Organizátori v Melbourne potrebujú okruh začať pripravovať už v najbližších dňoch. Je teda veľmi pravdepodobné, že oficiálne potvrdenie zo strany Liberty Media by mohlo prísť už čoskoro.

„Podujatie v Melbourne bolo – aj keď to ešte nie je oficiálne oznámené, ale stane sa tak – nie zrušené, ale odložené. Pôjdeme tam niekedy na jeseň a sezóna začne v Bahrajne,“ povedal pre Reuters Lawrence Stroll.

Zmenu mali odsúhlasiť aj samotné tímy, ktoré sa v pondelok stretli na konferenčnom hovore s novým šéfom Formuly 1, Stefanom Domenicalim. Dohodnúť sa malo aj presunutie testov, z Barcelony do Bahrajnu, zatiaľ bez dátumu. Veľká cena Austrálie by sa podľa niektorých informácií mala uskutočniť v novembri a Liberty Media kvôli tomu preskupí jesenné podujatia v Amerike.

„Čakajú nás náročné dva či tri mesiace. Svetlom na konci tunela je vakcína. Myslím, že prvých pár pretekov bude pomerne náročných,“ hovorí Stroll. „Skladám však klobúk pred FOM a FIA za to, že dokázali v minulom roku vtesnať 17 pretekov do 23 týždňov bez väčších zakopnutí. To je naozaj pôsobivé.“

„Myslím, že to najhoršie je za nami a vlani sme sa už naučili, ako postupovať v tomto roku,“ dodal Stroll.