Nicolas Todt priznal, že sprvu o Leclerca záujem nemal: Bola to láskavosť pre Julesa | Magazín F1 - F1online.sk

Nicolas Todt priznal, že sprvu o Leclerca záujem nemal: Bola to láskavosť pre Julesa

fotka k článku undefined
zdroj: Instagram/Nicolas Todt

Syn Jeana Todta, Nicolas Todt, patrí medí medzi najznámejších manažérov súčasnosti. Pre mnohých predstavuje trochu tajomnú postavu, ktorá ťahá v pozadí za motúziky a má omnoho väčšiu moc, než sám prizná. Okrem svojho mena sa stal známym aj ako úspešný zástupca pilotov Formuly 1, medzi jeho klientov patril i zosnulý Jules Bianchi.

Bol to práve rodák z Nice, ktorý Todta zoznámil s mladíkom menom Charles Leclerc a presvedčil ho, aby mladej motokárovej hviezdičke pomohol. Bol to práve on, kto umožnil Leclercovi v kariére pokračovať a pomohol mu aj do jazdeckej akadémie Ferrari. Zvyšok príbehu je už asi zbytočné znovu pripomínať.

„S Julesom sme si od počiatku perfektne rozumeli. Žiaľ, skončilo to veľmi nešťastne. Dobrou vecou je aspoň to, že vďaka nemu je Charles tam, kde je. Predstavili mi ho jeho rodičia, patrili k najbližším priateľom Leclercovcov a potrebovali pomoc,“ povedal Todt v rozhovore pre taliansky Corriere dello Sport, zároveň priznal, že spočiatku o to nemal záujem.

„Stretnúť sa s Charlesom bola z mojej strany skôr láskavosť pre Julesa, než vlastný záujem. Podal som mu pomocnú ruku kvôli Julesovi, napokon sa z neho vykľulo veľké prekvapenie,“ priznal Todt.

„Ja nie som žiadny technický typ. Nestojím v zákrute a nesledujem, ako ju jazdci prechádzajú. Bavím sa s najlepšími ľuďmi v odbore a tak si vytvorím vlastný pohľad. Každý mi v motokárach tvrdil, že Charles je veľký talent.“

Súčasnú jazdeckú jednotku Ferrari tak Nicolas pozná viac ako dobre. Pozná jeho slabiny i jeho silné stránky. Posledný rok však nebol pre Monačana vôbec jednoduchý, keď sa z bojov v čele prepadol s Ferrari do stredu poľa.

„Súčasná situácia preňho nie je jednoduchá, táto sezóna ho však veľa naučí. V ťažkých časoch rastiete rýchlejšie, takže podľa mňa sa za tento jeden rok naučí viac, ako normálne za dva,“ povedal Todt.

A čo je podľa neho Charlesovou najväčšou prednosťou? „Schopnosť pýtať sa samého seba, identifikovať slabiny. Ak sa dostane na pole position a urobí čo i len drobnú chybu, nebude spokojný. Málokto takto premýšľa.“