Vettelovi je ľúto, že mu Ferrari jeho odchod tajilo | Magazín F1 - F1online.sk

Vettelovi je ľúto, že mu Ferrari jeho odchod tajilo

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Správy o tom, že Sebastian Vettel po sezóne 2020 už vo Ferrari nebude pôsobiť, prišli veľmi náhle. Vettela mrzí, že tieto novinky neboli prekvapením len pre verejnosť, ale aj pre neho samotného. Zatiaľ čo sa vedenie tímu tvárilo, že s ním stále ráta, za jeho chrbtom koketovalo s Carlosom Sainzom.

Sebastiana Vettela tak cez víkend v Abú Zabí čakajú posledné preteky pre Scuderiu Ferrari, pre tím, ktorý bol vždy jeho srdcovkou. O tom, že v ňom už dlho nepobudne, sa dozvedel v máji z telefonátu Mattiu Binotta.

“Napokon na tom ani nezáleží. Ja som to rozhodnutie akceptoval,” rozhovoril sa Sebastian Vettel v interview pre L’Equipe. “Keď mi Mattia zavolal, v jeho hlase som cítil, že už neviem spraviť nič, čo by zmenilo jeho názor. Nemalo zmysel snažiť sa ho presvedčiť.”

“Skôr ako to, že by som cítil bolesť, som bol zmätený. Až do toho osudného hovoru sme sa bavili o predĺžení môjho kontraktu. Rozhodnutie neponechať si ma v tíme prišlo ako blesk z jasného neba,” prezradil Nemec, ktorý so vzpínajúcim sa koníkom na aute vyhral štrnásť veľkých cien.

“Kiežby sa so mnou o tom porozprávali ešte predtým, alebo to aspoň spomenuli skôr. Rozumiem tomu, prečo sa tím chce posunúť ďalej. Ja potrebujem spraviť to isté, ale táto udalosť zmenila celú sezónu ešte skôr, ako sa vôbec začala. Všetci totižto vedeli, že v budúcnosti už nebudem súčasťou Ferrari. Chvíľu mi trvalo, kým som to strávil a zistil, čo chcem robiť ďalej.”

Vettel počas leta uvažoval o všeličom, jednou z možností bol aj odchod z Formuly 1. Nakoniec si predsa len našiel uplatnenie v Aston Martine. “Nepredstavujem si sám seba vo Formule 1 ako štyridsiatnika, ale stále si myslím, že ešte mám čo ponúknuť. Hlavne po tom všetkom, čo som v tomto športe ukázal.”