Leclerc o začiatku sezóny: Bol to šok | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc o začiatku sezóny: Bol to šok

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Dokáže Ferrari aspoň ako-tak zachrániť sezónu 2020? Samozrejme, tretie miesto nie je žiadne terno ani s väčším bodovým náskokom, no mohlo by aspoň trochu zmierniť pachuť horkosti na jazykoch Tifosi. K tomu potrebuje Scuderia v ostatných troch víkendoch zmazať 24-bodovú stratu na Racing Point. Vzhľadom na formu Ferrari v Istanbule, to nemusí byť taký nerealistický cieľ.

Toto pochopiteľne nie sú pozície, ktoré sú ambíciou tímu z Maranella alebo ambíciou jeho pilotov. Dosiahnuť lepší výsledok však v roku 2020 nebolo reálne. Vzhľadom na biedny štart sezóny je tretie miesto v pohári konštruktérov priam darom z nebies.

„Všetko sa môže veľmi ľahko posunúť k dobrému alebo k horšiemu. Bude to na nás, aby sme predviedli tri perfektné víkendy a snáď môžeme získať oboje, ako tretie miesto v pohári konštruktérov, tak štvrté v šampionáte jazdcov,“ dúfa Leclerc.

„Určite, nie sú to pozície, na ktoré som začiatkom sezóny pomýšľal. No keď sa pozriem na tohtoročnú sezónu a ako sme ju začali, môžeme byť s týmto umiestnením spokojní, ak sa nám to podarí.“

„Myslím, že začiatok roka a také veľké trápenia, bolo prekvapením pre všetkých. Pochopiteľne to bol šok pre celý tím. Museli sme rýchlo akceptovať túto situáciu a konštruktívne zareagovať. Presne to sme aj urobili. Aspoň s tým by sme mali byť spokojní.“

„Ako som už povedal, bolo pre nás ťažké ocitnúť sa v tejto situácii, zareagovali sme však dobre, každý upgrade bol krokom správnym smerom. Nemám obavy, že sa v budúcnosti nevrátime tam, kde chceme byť,“ vyhlásil Leclerc.

V Turecku Ferrari ukázalo (s výnimkou kvalifikácie) záblesky zlepšenej formy, ktoré mu dovoľujú pomýšľať na tretie miesto v pohári konštruktérov. Leclerc v Istanbule siahal dokonca na druhé miesto. Pripravil sa však oň vlastnou chybou. Následne si vo vysielačke pred celým svetom poriadne vynadal.

„Vždy som na seba tvrdý. Áno, všimol som si, že niektorí ľudia si myslia, že som na seba až príliš tvrdý,“ povedal Leclerc na margo vyjadrení Sebastiana Vettela. „Vždy som to však robil presne takto. Vždy sa snažím analyzovať, prečo som vlastne urobil chybu a ako môžem dosiahnuť, aby sa už neopakovala.“