Anticena Tapiro d’Oro putuje do rúk Charlesa Leclerca | Magazín F1 - F1online.sk

Anticena Tapiro d’Oro putuje do rúk Charlesa Leclerca

fotka k článku undefined
zdroj: Striscia la Notizia

Len si to predstavte. V polovici posledného kola nevyspytateľných pretekov vyťažíte z chyby súpera, ceríte zuby na druhé miesto na pódiu, predstavujete si jasot talianskych tifosi pred televíznymi obrazovkami, zatiaľ čo vám šampanské zaplavuje chuťové kanáliky, aby ste o pár sekúnd spravili hlúpu chybu aj vy. Pomyselná strieborná medaila na vašom krku odrazu stráca cveng; mení sa na kus zemiaku.

Takáto nepríjemná situácia sa stala Charlesovi Leclercovi v Turecku. Tvorcovia talianskej satirickej relácie Striscia la Notizia to nenechali bez povšimnutia. Anticenu Tapiro d’Oro, v preklade Zlatý tapír, ktorú dostávajú politici, celebrity, športovci či iné známe osobnosti za momenty, kedy boli zosmiešnení či porazení, tentoraz dostal Charles Leclerc.

Odovzdávanie ceny prebehlo v továrni v Maranelle, v ktorej si ho odchytil Valerio Staffelli. Ceremónia sa zaobišla bez výtržností; Charles Leclerc cenu prijal. Radosť mal z toho aj Staffelliho nos, ktorý po jednom takomto odovzdávaní neustál ranu päsťou. Nie vždy sa to totižto končí úsmevmi; neraz musí laureátov naháňať.

“Preteky sa vyvíjali dobre, ale v poslednej zákrute som to všetko zahodil,” hovoril pri preberaní si ceny Charles Leclerc. “Bola to chyba, nebolo možné sa nenaštvať. Vyventiloval som sa vo vysielačke, veď ste všetko počuli. Takéto veci sa stávajú, ale musia predstavovať akýsi štart pri vašom raste, nemôžete opakovať rovnaké chyby.”

Titul zatiaľ oslavuje Lewis Hamilton. Aj k nemu Leclerc uviedol pár slov: “Túto sezónu doslova dominoval, videli ste ho. Je veľmi silný a jeho talent nespochybniteľný. Mimo pretekárskych okruhov je tiež milý. Ak by som si mal však vybrať, na dovolenku by som s ním nešiel,” zasmial sa Monačan.

Doplňme, že toto je už tretia cena Tapiro d’Oro, ktorá putuje do továrne v Maranelle. V rokoch 2017 a 2018 si ju preberal Maurizio Arrivabene ako zástupca Scuderie Ferrari, ktorá v oboch sezónach premrhala šancu na zisk titulu.