Ocon po roku mimo F1: Návrat bol ťažší, než som čakal | Magazín F1 - F1online.sk

Ocon po roku mimo F1: Návrat bol ťažší, než som čakal

fotka k článku undefined
zdroj: Renault Sport

Vrátiť sa späť do kolotoča Formuly 1, hoci aj po krátkej ročnej prestávke, býva náročné. Ak sa jazdcovi predsa len podarí nájsť si sedačku, čo už samo o sebe je potešujúce, tak návrat do stopercentnej formy vie zabolieť. Tento rok sa o tom presviedča Esteban Ocon.

Esteban Ocon prišiel o svoje miesto vo Force Indii po sezóne 2018. Nasledovalo hluché obdobie, ktoré sa Ocon snažil preklenúť ako rezervný a testovací jazdec Mercedesu. A hoci Toto Wolff ubezpečoval, že Ocon strávi veľa času na simulátore a Mercedes sa oňho bude príkladne starať, aby bol na návrat pripravený, nepodarilo sa to.

Po prvých trinástich podujatiach ročníka Ocon prehráva interný súboj s Danielom Ricciardom na body 40:95. V posledných týždňoch sa postupne vracia do formy, ale v úvode sezóny bol pomerne nevýrazný.

“Po tom mojom roku preč som si myslel, že mi zaberie len trochu času, kým sa vrátim do formy, kým sa poriadne usadím v tíme,” uviedol pre motorsport.com Esteban Ocon. “Ale trvalo to dlhšie, než som čakal.”

“No a keďže sme mali takú nahustenú sezónu, nemali sme veľa času rozoberať preteky, rovno sme šli na ďalšie. Tak to pri týchto trojičkách bolo. Nemali sme čas všetko podrobiť analýze a poučiť sa z toho, aplikovať tie nové veci. Mali sme na to len dva dni a potom sme sa vrátili späť do boja.”

“V poslednom čase sú moje výkony v kvalifikácii lepšie. Som bližšie k tomu, kde by som podľa mňa mal byť. Niektoré veci môžu byť stále lepšie, ale celkovo som teraz, ku koncu sezóny, oveľa spokojnejší ako na jej začiatku,” konštatuje šampión GP3 z roku 2015.

Problém bol podľa Ocona aj v tom, že sa s tímom ešte dobre nepoznal. Inžinieri nevedeli, čo presne od auta chce, a on sa po roku voľna musel tiež najskôr oťukať. “V úvode tohto roka sme si nerozumeli — moja strana garáže a ja. Nepracovali sme ako jeden.”

“Teraz je to oveľa lepšie, už si rozumieme o poznanie viac. Keď to využijeme pri nastavovaní auta, tak je to veľký pokrok. Nuž a pomohlo mi aj to, že som toho odjazdil viac. Celkovo sa cítim pohodlnejšie,” dodal spokojnejší Francúz.