Verstappen by niektoré okruhy z nového kalendára vyhodil a ponechal tie z tohto roka | Magazín F1 - F1online.sk

Verstappen by niektoré okruhy z nového kalendára vyhodil a ponechal tie z tohto roka

fotka k článku undefined
zdroj: Red Bull Content Pool

Tento týždeň sme spoznali (hoci ešte nie definitívny) kalendár pre sezónu 2021. Miestečko v ňom si našla Saudská Arábia, vypadol naopak Vietnam, ktorý nahradí zatiaľ bližšie nešpecifikovaný okruh. Možno tak dostane ďalšiu príležitosť niekto z tohtoročného provizórneho kalendára.

Mugello, Nürburgring, Portimao, Imola a Istanbul sa do tohtoročného kalendára dostali len vďaka globálnej pandémii. Napokon sa ukázalo, že to bola jedna z mála pozitívnych vecí. V roku 2021 sa však vraciame do starých koľají s mnohými nepopulárnymi lokalitami. Jazdci i fanúšikovia by si pritom radi ponechali niektoré z tohtoročnej pätice, možno aj všetky.

„Mali sme niekoľko dobrých pretekov,“ povedal pilot Red Bullu Max Verstappen. „Portimao bolo cool, no dúfam, že budeme mať viac gripu, ak sa tam niekedy náhodou vrátime.“

„Imola bola krásna, je to klasický okruh zo starej školy. Užil som si aj Nürburgring, takže tu máme pár okruhov, ktoré by mohli nahradiť tie z nového kalendára.“

„Vybral by som si však Imolu. Ako som povedal, je to taká stará škola, v niektorých zákrutách je štrk, takže ak ste príliš široký, skončíte mimo. Takisto Mugello bolo pekné. No povedal by som, že radšej dať preč niektoré z tých, ktoré máme a nahradiť ich tými z tohtoročného kalendára,“ dodal Verstappen.