Vettel o prestupe do Aston Martinu: Poriadne sa na to vrhnem | Magazín F1 - F1online.sk

Vettel o prestupe do Aston Martinu: Poriadne sa na to vrhnem

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Názory na prestup Sebastiana Vettela do Aston Martinu sa líšia. Kým niektorí nečakajú, že jazdenie v strede poľa oživí Vettelovu vášeň k Formule 1, iní prorokujú jeho znovuzrodenie. Heppenheimčan však vysiela signály, že v budúcom roku skutočne uvidíme toho starého zapáleného Vettela.

Sebastian Vettel sa s Aston Martinom dohodol na časovo neohraničenom vzťahu, ba dokonca si zaobstaral aj časť podielov automobilky. Záujem o tento projekt mu teda určite nechýba. A o necelé dva mesiace môže začať na ňom pracovať.

Vettel avizuje veľký útok. “Myslím si, že sezóna 2021 bude z pohľadu áut podobná tohtoročnej. Myslím si však, že bude veľkou výzvou dostať všetko pod kontrolu,” hovorí Sebastian Vettel nepodceňujúc nasledujúci ročník.

“Keď príde január a február, tak sa do tohto projektu poriadne vrhnem. Pokúsim sa spraviť maximum pre to, aby som všetkým veciam porozumel ešte skôr, ako budem jazdiť, testovať a ako sa začne pretekanie.”

“Nemyslím si, že by to bolo len o jednej veci, o jednom človeku, ktorého by som mal spoznať. Budem spoznávať celý tím a rytmus, akým pracuje. Pokúsim sa odhaliť odlišnosti a prispieť k tomu, aby sme sa zlepšovali,” avizuje štvornásobný majster sveta, ktorý si kedysi dával za cieľ zisk titulu s Ferrari.

Titul neprišiel a na Ferrari zostanú len spomienky, niektoré príjemnejšie ako iné. “Myslím si, že nakoniec je to ako pri normálnom vzťahu. Myslím si, že mi títo ľudia budú chýbať, samozrejme ten duch, Ferrari, legenda. Som jej fanúšikom už od detstva, keď ma inšpiroval Michael.”

“Keď ste toho súčasťou, spoznáte aj ľudí, dostanete sa do zákulisia, takže si myslím, že to bude o ľuďoch — dobrou správou je, že ich budem pravidelne vídať aj budúci rok. Hoci trochu inak,” doplnil Vettel.