Leclerc by si s Vettelom rád vymenil helmu | Magazín F1 - F1online.sk

Leclerc by si s Vettelom rád vymenil helmu

fotka k článku undefined
zdroj: Scuderia Ferrari Press Office

Prekonanie zdanlivo neprekonateľného rekordu 91 víťazstiev v F1, ktorý donedávna držal Michael Schumacher, so sebou prinieslo aj ďalšiu vlnu diskusií o tom, ktorý z dvojice velikánov Schumacher – Hamilton je lepší. Jasný názor na tento “problém” nemá ani Charles Leclerc, ktorý porovnávaniu dvoch velikánov celkom nerozumie.

„Nemám rád, keď sa porovnávajú rôzne éry,“ povedal Leclerc pre Bild, na ktorý odkazuje PlanetF1.com. „Nesúperíte s tými istými ľuďmi a autá sú veľmi odlišné. Obaja sú fantastickí športovci, ktorí boli vo Formule 1 neuveriteľne úspešní a obaja si zaslúžia veľký rešpekt.“

„Lewisa Hamiltona som mohol sledovať na trati, mám o ňom teda úplne iný obraz v porovnaní s Michaelom. Rovnako ako on, aj Lewis bude legendou F1, až ju jedného dňa opustí,“ povedal Leclerc. „Keď som bol malý, Michaela som neustále sledoval v televízii, aj preto ho vnímam inak. Lewisa veľmi rešpektujem, no zároveň je to jeden z mojich súperov.“

K svojmu 91. víťazstvu v kariére dostal Hamilton od Michaelovho syna Micka (a jeho rodiny) na pamiatku helmu nemeckej legendy. Lewisovi takýmto spôsobom vzdala hold aj rodina Ayrtona Sennu. Takéto gesto patrí vo Formule 1 medzi tie najkrajšie vôbec.

„Mojimi idolmi a legendami sú Ayrton a Michael, dostať helmu od niektorého z nich by bolo neuveriteľné. To gesto medzi Mickom a Michaelom však bolo veľmi dojímavé,“ povedal Leclerc.

Na znak rešpektu občas vidíme, že si jazdci vymenia prilby medzi sebou. Učinili tak napríklad Sebastian Vettel a Lewis Hamilton v roku 2018. Sám Leclerc si v vymenil prilbu s Fernandom Alonsom v roku 2018 a o rok neskôr i s Danielom Ricciardom. V tomto roku by rád takto vzdal aj hold svojmu (čoskoro bývalému) tímovému kolegovi.

„Chcel som sa na to Sebastiana opýtať, no ešte som tak neurobil. No určite by sa mi to páčilo,“ povedal Leclerc.