Stroll: Vzduch sme vyčistili | Magazín F1 - F1online.sk

Stroll: Vzduch sme vyčistili

fotka k článku undefined
zdroj: FOM

Highlight druhého piatkového tréningu. Lance Stroll a Max Verstappen sa rútia po cieľovej rovinke bok po boku. Ani jeden z nich druhému neustupuje, ani jeden z nich nespomaľuje. Kanaďan v prvej zákrute „zabuchne dvere“ a výsledkom je tvrdá havária.

Komisári následne oboch tvrdohlavých baranov predvolali na koberček. Sporná situácia vyvolala protichodné názory, komisári sa napokon rozhodli nečeriť vodu a obom pilotom udelili len napomenutie. Kým Verstappen sa do vysielačky poriadne čertil a svojho súpera počastoval vulgarizmami, Stroll podľa vlastných slov absolútne netušil, že tam Holanďan je.

„Bol to nešťastný incident. Už sme spolu hovorili a vyčistili sme vzduch. Zdá sa, že Max nečakal, že pôjdem ďalšie rýchle kolo a ja som nečakal niekoho po mojom boku v prvej zákrute,“ povedal novinárom Stroll.

„V poslednej zákrute ma pustil pred seba, myslel som, že si nechá odstup, ale nenechal. Nikto z nás to nečakal a skončilo to takto. Komisári rozhodli, my sme za tým urobili čiaru a ideme ďalej,“ dodal Stroll.

„Chceli sme odjazdiť ešte jedno rýchle kolo, zdá sa, že Max si to neuvedomil,“ povedal boss Racing Pointu Otmar Szafnauer. „Často robíme dve rýchle kolá po sebe a aj ostatné tímy to robia, takže je to celkom bežné. Urobíte dve rýchle kolá, aby ste zistili, ako sú na tom pneumatiky.“

„Ak by o ňom Lance vedel, takto by doňho nezatočil. Komunikácia medzi jazdcom a inžinierom nemohla prebehnúť tak rýchlo. Neočakávali sme, že Max tam pôjde. Prečo tam išiel? Čo mohol získať? Je to smiešne.“

„Môžem vás stopercentne ubezpečiť, že Max o ňom vedel. Nie je možné, aby o nevedel. Lance však o Maxovi nevedel. Pre mňa to je celkom jednoduché,“ dodal Szafnauer.