Mercedes sa nepremenuje na AMG, tvrdí Wolff | Magazín F1 - F1online.sk

Mercedes sa nepremenuje na AMG, tvrdí Wolff

Mercedes, ilustračné
zdroj: Mercedes

Mercedes v priebehu týždňa potvrdil novú stratégiu, ktorá sa dotýka aj jeho tímu vo Formule 1. Chce posilniť spoluprácu so značkou AMG, no podľa Wolffa nie až do takej miery, aby sa zmenil aj názov tímu.

Cieľom posilnenia spolupráce medzi AMG a tímom Formuly 1 je zlepšenie povedomia verejnosti o tejto značke a jej autách s vysokým výkonom. Nemecká automobilka verí, že spolu s úspechmi Mercedesu vo Formule 1 sa zvýši záujem o ne.

“Pretekanie je v DNA Mercedesu,” povedal Toto Wolff na Nürburgringu. “Už ten úplne prvý Mercedes bol pretekárskym autom. Vyrábali sme cestovné autá, ale aj pretekárske autá.”

Mercedes chce tieto dva svety prepojiť. “Nová stratégia, ktorú nasadíme, má za cieľ dať našim dcérskym značkám širšiu marketingovú platformu. To sú AMG, EQ, Maybach. Myslím si, že je fajn, že každá z týchto značiek má niečo svoje.”

“AMG je značka zameraná na vysoký výkon a monoposty Formuly 1 sú autá s vysokým výkonom. Meno Mercedesu z Formuly 1 nevymizne, práve naopak, vždy to bude Mercedes, šasi sa stále bude volať Mercedes, tím bude stále Mercedes a my všetci sme ľudia Mercedesu,” vysvetľoval šéf tímu.

Vzápätí na seba nadviazal: “Ale k tomu sme aj AMG. Reprezentujeme AMG ako vysokovýkonnú značku a chceme zlepšiť jej viditeľnosť. Spoločnosti si vymieňajú technológie. Týmto AMG získa silnejší marketingový záber a predstaví túto výmenu technológií medzi AMG a tímom Mercedesu vo Formule 1.”

Možno vás zaujme

Komentáre