Peugeot mieri do WEC, Grosjean sa mu chce ozvať | Magazín F1 - F1online.sk

Peugeot mieri do WEC, Grosjean sa mu chce ozvať

fotka k článku undefined
zdroj: Haas

Séria WEC sa rozrastie o ďalší tím. Do vytrvalostnej série to má namierené francúzska automobilka Peugeot, ktorej program mimoriadne zaujal Romaina Grosjeana. Hovorí, že sa s tímom chce skontaktovať.

Romain Grosjean je pilotom Haasu už od jeho vzniku v roku 2016, no zdá sa, že čoskoro sa jeho púť v tomto americkom tíme skončí — na jeho miesto sa tlačia mladí jazdci a bez zmluvy sú aj viacerí atraktívni piloti Formuly 1, najmä Nico Hülkenberg a Sergio Pérez. Je teda možné, že skúsený Francúz si bude musieť hľadať sedačku mimo Formuly 1.

“Myslím si, že matematika je tu pomerne ľahká, už nezostáva veľa miest,” rečnil pre Autosport Romain Grosjean. “V tomto smere je teda špekulácií o trochu menej. Pozerám sa tiež mimo Formuly 1, čo by ma zlákalo. Tipujem, že čoskoro budú mať všetci odpoveď na túto otázku, takže v budúcnosti už na ňu nebudeme musieť reagovať.”

Grosjean v minulosti avizoval, že mimo F1 prichádza do úvahy Formula E či WEC. S francúzskym tímom, akým je Peugeot, by si Grosjean isto porozumel. Ak by s ním Haas nepredĺžil zmluvu, v najvyššej kategórii WEC by sa mohol predstaviť v roku 2022.

“Francúzsky konštruktér v jedných z najlepších pretekov na svete, to je určite super projekt,” pokračoval predstavujúc si Peugeot na 24-hodinovke Le Mans. “Dúfam, že s týmito hyperautami sa mnohí konštruktéri vrátia a vytrvalostný šampionát vstúpi do ďalšej zlatej éry.”

“Toyota odvádza skvelú robotu, ale pozrime sa na to triezvo: sledovať 24-hodinovku Le Mans dnes, keď majú auto, ktoré bojuje len so svojou sestrou, nie je veľmi vzrušujúce. Prichádza Peugeot, je tam Toyota, nuž dúfam, že prídu aj ďalší konštruktéri. Opäť sa dočkáme vzrušujúcich pretekov, ktorých výsledok neviete povedať ani päť minút pred koncom,” rozplýva sa nad touto myšlienkou Grosjean dodávajúc, že Peugeotu sa určite ozve: “Skontaktujeme sa, do budúcna ma tento projekt veľmi zaujíma.”