Marko o Laudovi: Aj ku korone by pristúpil vlastnými stratégiami | Magazín F1 - F1online.sk

Marko o Laudovi: Aj ku korone by pristúpil vlastnými stratégiami

Niki Lauda
zdroj: Honda Racing F1

Pred niekoľkými dňami uplynul rok od úmrtia legendárneho Nikiho Laudu, ktorý nás opustil vo veku 70 rokov. Zomrel na následky problémov spôsobených zápalom pľúc a osobnosť jeho svojskosti v padoku chýba.

V aktuálnom rozhovore pre ORF si na neho zaspomínal poradca Red Bullu pre motoršport Helmut Marko, ktorého zaujímalo, ako by Lauda zvládal súčasnú situáciu.

„Práve v týchto chvíľach s koronou, ale aj s úvahami o rozpočtovom strope, pri všetkých tých dôležitých rokovaniach, ktoré Formulu 1 čakajú, by sme od Nikiho vždy dostali celkom jasnú odpoveď týkajúcu sa toho, ako ísť ďalej,“ uviedol Marko.

Jeden z príkladov by sme vraj mohli hľadať v roku 2010, keď robila problémy islandská sopka Eyjafjallajökull. Vychrlila sopečný popol a prach, kvôli ktorému obmedzila letecký transport.

„Celá letecká doprava zastala. Teda až do okamihu, ako sa to Nikimu začalo zdať hlúpe. Sám sadol do lietadla a dokázal, že všetky tieto opatrenia predsa len nie sú celkom nutné.“

„Takto by určite konal aj teraz počas korony a neakceptoval by ju okamžite. Na vec by mal svoje vlastné názory a k situácii by pristupoval vlastnými stratégiami,“ vyjadril sa Rakúšan.

„Jednoducho je nenahraditeľný. Často na neho myslím. Stále je v našich spomienkach a navždy v nich ostane. Naďalej je to všetko smutné a človeku sa ani nechce veriť, že tu už nie je,“ dodal Helmut Marko.

Možno vás zaujme

Komentáre