fb pixel
logo F1online.sk

Vráti sa Ricciardo už v Katare? Skôr nie, priznáva Horner

Daniel Ricciardo so zlomenou rukou
© Twitter/F1
Tomáš Masár
Tomáš Masár28. 9. 2023

Daniel Ricciardo zrejme vynechá pre zlomeninu záprstnej kostičky aj v poradí piate preteky za sebou. Naznačil to šéf Red Bullu Christian Horner, ktorý uviedol, že Austrálčan sa v Katare skôr nepredstaví, ako predstaví. Zaskakujúci Liam Lawson si tak môže mädliť ruky – v F1 zrejme zotrvá o niečo dlhšie, než pôvodne plánoval.

Tridsaťštyriročný rodák z Perthu si svoj „comeback“ do kolotoča Formuly 1 po polročnej odmlke rozhodne takto nepredstavoval. Hneď vo svojom treťom tohtosezónnom vystúpení si na Veľkej cene Holandska totižto privodil zlomeninu ruky, ktorá ho síce o budúcoročné miesto v AlphaTauri nepripravila, no prišiel o možnosť ukázať, čo sa v ňom na staré kolená ešte skrýva. Potenciálne si tak zahatal prestup do Red Bullu, kde je sedačka Sergia Péreza viac než len v ohrození.

Aby toho nebolo málo, jeho pôvodne niekoľkotýždňová absencia sa čím ďalej tým viac predlžuje. Nateraz to vyzerá tak, že Ricciardo zmešká aj preteky v Katare, hoci k oficiálnemu potvrdeniu tejto informácie ešte nedošlo.

„Povedal by som, že je v súčasnosti jeho návrat [v Katare] menej pravdepodobný, ako pravdepodobný,“ prehlásil pre Sky Christian Horner.

„Jeho zotavenie prebieha dobre, ale vzhľadom na to, že je pre budúci rok už zazmluvnený, sa s návratom nemusí ponáhľať a silou-mocou naskočiť už v Katare.“

„Možno by bolo lepšie, keby si dal ešte pár týždňov pauzu a radšej sa pripravil na Austin, ktorý je nesmierne hrboľatým okruhom. Viem, že sa chce vrátiť už v Katare, no finálne rozhodnutie učiníme až potom, ako v budúcom týždni zasadne za simulátor,“ prezradil Horner.

Súvisiace články