Hamiltona konečne potešil druhý tréning, Russell čaká tesnú bitku | Magazín F1 - F1online.sk

Hamiltona konečne potešil druhý tréning, Russell čaká tesnú bitku

fotka k článku undefined
zdroj: LAT Images/Mercedes

Možno ste si už všimli, že Lewis Hamilton po druhých tréningoch nezvykne mať najlepšiu náladu. Už veľakrát v tejto sezóne sa mu totiž stalo, že zmeny na monoposte, ktoré s tímom spravili medzi prvým a druhým tréningom, zhoršili jazdné vlastnosti Mercedesu W14. Tentoraz to dopadlo inak.

Zmenu bolo cítiť aj z jeho potréningových vyjadrení. “Mali sme solídny prvý tréning. Nebolo to presne také, aké by sme chceli, ale nemali sme od toho ďaleko. Druhý tréning bol určite najlepší druhý tréning z celého roka,” pousmial sa Lewis Hamilton, ktorý v piatok obsadil dve piate priečky. “Medzi tréningmi sa nám podarilo zlepšiť, čo sa nedeje veľmi často. Je fajn uzavrieť piatok s pozitívnymi pocitmi. Pred zvyškom víkendu máme na čom stavať.

V Mercedese si konečne nebudú lámať hlavy nad tým, čo pokazili pri zmenách nastavení. To však určite neznamená, že inžinieri budú bez práce. “Po tomto piatku mám najlepší pocit z celého roka. Dúfam, že v noci sa nám podarí odviesť dobrú robotu, ako obyčajne zvykneme, a budeme sa zlepšovať.”

Lewisovi Hamiltonovi v piatok nevylepšil náladu len dobre nastavený monopost. O skvelý deň sa postarala aj skvelá trať v Marina Bay, ktorá je dočasne o štyri zákruty kratšia. Sedemnásobný šampión by azda pristal aj na to, aby zostala zachovaná aktuálna konfigurácia už navždy.

“S týmito zmenami odviedli naozaj dobrú robotu. Okruh mám ešte radšej ako predtým. Nový povrch je skvelý a jazda je tu ešte väčším pôžitkom. Odstránenie štyroch zákrut na konci kola dotiahlo tento okruh do dokonalosti. Jazdí sa tu neskutočne,” rozplýval sa Hamilton.

Aj George Russell si pochvaľoval jazdu nočným Singapurom. Okruh obišiel dovedna 46-krát a zaznamenal najlepší čas na úrovni 1:32,585. Mladému Angličanovi stačil na tretiu priečku za dvojicou z Ferrari.

“Mali sme veľmi pozitívny piatok, na tomto okruhu mám z auta naozaj dobrý pocit. V chladnejších teplotách druhého tréningu sa určite zlepšilo, no slušné bolo aj v nereprezentatívnych podmienkach prvého tréningu,” pustil sa do svojho hodnotenia George Russell.

Pri pohľade na piatkové výsledky môžeme očakávať vyrovnanú kvalifikáciu. V Mercedese to nevidia inak. “Medzi viacerými autami to bolo veľmi tesné. Ferrari vyzerá byť veľmi silné, najmä na jedno kolo. Viacerí našu súperi mali dobré aj dlhé jazdy, no my môžeme byť optimistickí. V noci už tradične zaberieme a dúfame, že ešte pred sobotou sa zlepšíme.”