Ideálny „nosič vody“ pre Verstappena? No predsa Bottas, hovorí víťaz Le Mans | Magazín F1 - F1online.sk

Ideálny „nosič vody“ pre Verstappena? No predsa Bottas, hovorí víťaz Le Mans

fotka k článku undefined
zdroj: XPB Images/Sauber Media Hub

Sergio Pérez má po dvanástich odjazdených veľkých cenách na konte takmer o polovicu menej bodov ako jeho mladší náprotivok Max Verstappen. Keďže Red Bull jazdí v súčasnosti neohrozene na čele, tímu z Milton Keynes táto skutočnosť nateraz až tak neprekáža. Keď sa však súperi na rakúsky celok dotiahnu, „malinovkári“ budú potrebovať dvoch pravidelne bodujúcich jazdcov a v takom prípade by mohlo dôjsť k Mexičanovmu nahradeniu. Zatiaľ čo Red Bull poškuľuje predovšetkým po Landovi Norrisovi, Richard Bradley aktuálne najsilnejšej stajni na štartovom poli radí, aby lovila niekde inde – napríklad v takom Hinwile.

Bottas má povesť ideálneho „wingmana“, ktorý pravidelne boduje, no za to nehryzie. Oproti Pérezovi je navyše nadpriemerným kvalifikantom, veď do pretekov vyštartoval z prvej priečky dovedna už dvadsaťkrát. „Prečo teda Red Bull nesiahne po Fínovi?“ pýta sa Richard Bradley, víťaz 24-hodinovky Le Mans z roku 2015.

„Byť na mieste Red Bullu, angažoval by som Bottasa. V minulosti sme boli svedkami toho, akou efektívnou vedel byť dvojkou v Mercedese, i keď ňou byť nechcel,“ nechal sa počuť 32-ročný Brit. „Keď mal svoj deň, bol viac než dostatočne rýchly na to, aby Hamiltona poriadne popreháňal – a to v časoch, keď bol na tom Lewis výkonnostne veľmi dobre,“ povedal.

„Zakaždým sa dostal do Q3. Ako som už povedal, to je niečo, čo požadujete od svojho jazdca číslo dva. Od tímovej dvojky chcete, aby si myslela, že tímovú jednotku môže poraziť, pretože vďaka tomu napreduje. Bottas to niekoľkokrát dokázal. Taktiež chcete niekoho, kto vie byť konzistentný.“

Péreza však pravdepodobne nahradí niekto z dvojice Ricciardo – Cunoda. V neprospech Japonca hrá skutočnosť, že je aj naďalej veľkou neznámou, keďže rýchlym monopostom „pod zadkom“ dosiaľ nedisponoval. Austrálčan naproti tomu už v A-tíme Red Bullu pôsobil a je takpovediac overeným menom.

Musieť si Bradley vybrať jedného z nich, spomedzi súčasných jazdcov AlphaTauri by dal priestor ukázať sa Júkimu. Cunoda by vraj Péreza rýchlostne predčil, no na strane druhej, Red Bull by vyšiel v konečnom zúčtovaní o niečo drahšie. Účty za opravy monopostu totiž nie sú zrovná lacné.

„Nazdávam sa, že Júki by bol rýchlejší, ale tiež si myslím, že by častejšie búral,“ poznamenal Bradley. „Nemyslím si totiž, že je zrovna spoľahlivý. Nie, že by bol Pérez so svojou kvalifikačnou formou najspoľahlivejší, ale domnievam sa, že Júki by sa správal tak trochu ako neriadená strela,“ doplnil Brit.