Sergio Pérez opúšťa Racing Point! | Magazín F1 - F1online.sk

Sergio Pérez opúšťa Racing Point!

Sergio Pérez
zdroj: Racing Point

Neuveriteľná novinka v predvečer toskánskeho víkendu. Mexický pilot v službách tímu Racing Point Sergio Pérez oznámil, že v roku 2021 nebude pokračovať vo farbách stajne zo Silverstone. Stane sa tak prestup Sebastiana Vettela do Aston Martinu realitou?

Rodák z Guadalajary to oznámil skrz svoje sociálne siete. Zároveň povedal, že Formulu 1 opustiť nechce, aj keď nemá „plán B“. To by mohlo znamenať, že si chce nájsť angažmán v inom tíme, hoci naznačil, že nepodpíše len tak s hocikým.

Je to tak vyvrcholenie niekoľkomesačných špekulácií o budúcom jazdeckom zložení Racing Pointu, s ktorým bol veľmi intenzívne spájaný Sebastian Vettel. V posledných týždňoch však špekulácie trochu ochladli a naopak to vyzeralo, že sa Checovi podarilo zohnať od svojich mexických sponzorov dodatočné peniaze, ktoré mu v Silverstone pomôžu zotrvať. Teraz je to opäť naopak a dvere pre štvornásobného šampióna sú zdá sa dokorán otvorené.

„Všetko v živote raz dospeje k svojmu koncu. Po siedmich spoločných rokoch sa môj čas s tímom po tejto sezóne naplní,“ začal svoj odkaz na sociálnej sieti Pérez. „Trochu to bolí. Na tento tím som bol ochotný staviť aj vo veľmi ťažkých časoch. Spolu sme prekonali veľmi náročné prekážky a som veľmi hrdý na to, že som pomohol zachrániť miesta niekoľkým mojim kolegom.“

„Nemám žiadny plán B. Chcem pokračovať v pretekárskej kariére tu vo Formule 1, bude to však závisieť od toho, či sa mi podarí nájsť projekt, ktorý ma motivuje odovzdať sto percent v každom kole.“

„Chcem poďakovať každému z vás, ktorí ste boli so mnou v posledných desiatich rokoch. Takisto mojej rodine, ktorá ma neustále podporovala. Tiež všetkým sponzorom, ktorí verili môjmu projektu, môjmu tímu a hlavne Bohu, ktorý požehnal túto neuveriteľnú cestu menom F1,“ pokračoval Pérez.

„Verím, že naozaj čoskoro vám budem môcť oznámiť nejaké dobré správy, no nateraz si poďme užiť nasledujúce preteky,“ uzavrel Mexičan svoje rozprávanie.

Je to trochu nečakaný sled udalostí. Trochu skôr ten istý deň totiž Auto Motor und Sport vydal rozhovor s Pérezovým šéfom Otmarom Szafnauerom, v ktorom dostal otázku, kedy jeho tím oznámi jazdecké zloženie pre sezónu 2021.

„Oznámili sme ho už pred dvoma rokmi,“ odpovedal.

Naozaj to znelo, akoby si Racing Point chcel svoju jazdeckú zostavu ponechať, hoci interpretácia tohto vyhlásenia nebola jednoznačná. Veď Pérez má s Racing Pointom kontrakt ešte na dva roky a dlhodobú zmluvu (hoci nevieme ako dlhodobú) má i Lance Stroll, hoci jeho odchod sa z pochopiteľných dôvodov neočakával.

Každý kontrakt sa však dá rozviazať a Mexičanovi neostáva nič iné, než hľadať prácu inde. Pred niekoľkými týždňami novinárom povedal, že aj jeho kontaktoval niektorý z tímov. Pri hľadaní Checových potenciálnych zamestnávateľov netreba nijak hĺbavo pátrať. Automaticky sa začali skloňovať Haas a Alfa Romeo.

Obom môže priniesť dôležitého sponzora i ohromnú dávku skúseností, čo perfektne zapadá najmä do plánov Haasu, ktorý už v minulosti mal o Mexičana záujem. Svoje konexie však má aj v Alfe, kde už predtým pôsobil, dokonca s ním trikrát vystúpil na pódium.

Možno vás zaujme

Komentáre