fb pixel
logo F1online.sk

Nová zmluva momentálne nie je prioritou, hovorí Sainz

Carlos Sainz
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík21. 7. 2023

Vrchol leta je vo Formule 1 vo viacerých aspektoch zlomovým obdobím. V tomto čase rozhodujú tímy o presmerovaní svojich zdrojov na budúci rok (vzhľadom na celkový stav šampionátu tak urobia zrejme všetci), o jazdeckom zložení a ďalších podstatných otázkach. Takto pred rokom začala na prestupovom trhu lavína, ale v tejto sezóne už očakávame omnoho pokojnejšie leto. Zdá sa, že všetci sa sústredia len na naháňanie Red Bullu a všetko ostatné sú nepodstatné záležitosti.

V ostatnom období sa hovorilo aj o jazdeckom zložení vo Ferrari, čo je zvlášť v tomto čase obľúbená téma hlavne v talianskych médiách. Veľa sa o tom špekulovalo a veľa o tom hovorili aj Carlos Sainz a Charles Leclerc.

V ostatnom týždni však všetko „rozsekol“ boss stajne Frédéric Vasseur, ktorý zmietol zo stola akékoľvek pokročilé rokovania s pilotmi v priebehu tejto sezóny. Obaja majú zmluvu aj na budúci rok, takže vo Ferrari sú v súčasnosti na programe dňa omnoho dôležitejšie otázky. Pri pohľade na formu tímu sa s týmto stanoviskom nedá nesúhlasiť.

„Osobne súhlasím s Fredom,“ zalíškal sa svojmu šéfovi Carlos Sainz pred novinármi v Maďarsku. „Vo Ferrari máme omnoho väčšie starosti než budúcnosť pilotov.“

„Máme veľa pretekov v rýchlom slede za sebou, takže sa nemôžete ani na minútu zastaviť a premýšľať o budúcnosti. Nebudem klamať, počas letnej prestávky v auguste začnem trochu premýšľať, s akými podmienkami budem spokojný a potom počas zimnej prestávky príde čas začať riešiť, kde budem pretekať v roku 2025.“

„Ako som povedal, úplne súhlasím s Fredom, pretože máme dôležitejšie starosti, ktoré musíme vyriešiť v krátkodobom horizonte. Je to aj moja priorita, chceme, aby bolo Ferrari konkurencieschopné v tomto aj v budúcom roku,“ dodal Sainz.

Obráťme však našu pozornosť na maďarské preteky. Ferrari má za sebou veľmi ťažký víkend v Silverstone, v ktorom urobil tím mnoho chýb, ale najväčším problémom bolo beztak nedostatočné tempo monopostu SF-23. Dobrou správou je, že Hungaroring by mu mal vyhovovať viac.

„Očakávame, že by sme v tomto roku mohli mať v Maďarsku slušnú výkonnosť. Red Bull bude naďalej dominovať, zvlášť s vylepšeniami, ktoré priviezli na tento víkend. Dúfam, že budeme mať šancu na pódium, alebo oň aspoň zabojujeme,“ povedal Sainz.

„Myslím si, že bitka o druhé miesto je strašne tesná medzi Mercedesom, Aston Martinom, McLarenom a nami. Najvyššie môže byť ktokoľvek a jedna alebo dve desatiny môžu znamenať veľký rozdiel, vďaka čomu sú preteky veľká zábava a víkend poriadne napätý. Dúfajme, že tentoraz budeme na opačnom konci spektra, pretože v Silverstone sme v tejto bitke ťahali za kratší koniec,“ dodal.