fb pixel
logo F1online.sk

Dôvera medzi mnou a tímom nikdy nebola problém, trvá na svojom Leclerc

Charles Leclerc
© Martin Trenkler
Matúš Pavlík
Matúš Pavlík17. 7. 2023

Je Charles Leclerc jednou nohou na odchode z Ferrari alebo už drží v ruke pero, aby podpísal predĺženie zmluvy? Monačan odmietol, že by boli vyjednávania o predĺžení zmluvy v pokročilej fáze, rovnako tak odmieta odchod z tímu. Aj keď Charles nemá vo Ferrari „na ružiach ustlané“, hovorí, že medzi ním a tímom panuje absolútna dôvera.

Pilot Ferrari to bude mať vo Formule 1 vždy o niečo ťažšie. Na vine nie je auto, ale pilot, Ferrari je predsa za každých okolností dokonalé; takto nejako na pôsobenie pod vedením Enza Ferrariho spomínal Niki Lauda. Aj keď sa situácia za tie roky dosť zmenila, nezmenil sa obrovský tlak, ktorý zakaždým leží na pleciach pilota Ferrari.

Je jednoduché nadobudnúť dojem, že sa prehlbuje priepasť medzi Leclercom (alebo akýmkoľvek iným pilotom Ferrari) a jeho tímom. V posledných týždňoch sa na internete hovorilo o Charlesových rokovaniach s Red Bullom aj Aston Martinom, takže by sa Monačan mal pripraviť, že bude v Maďarsku odpovedať na povedomé otázky.

„Hovorím tímu, čo si myslím, a tím hovorí mne, čo si myslí,“ povedal Leclerc pre britský Guardian počas víkendu v Silverstone. „To je správny spôsob, ako sa posúvať vpred.“

„Nemyslím si, že dôvera medzi mnou a tímom bola niekedy problémom. Ako pilot máte veľmi odlišný pohľad než tím na boxovom múre, takže podobné veci sa môžu stať,“ povedal Leclerc na margo niektorých športových nezhôd z minulosti, napríklad z kvalifikácie na Veľkú cenu Kanady.

Monačan zažíva v kokpite červeného monopostu ďalší náročný rok. Tím momentálne okupuje celkové štvrté miesto a táto sezóna pripomína ročníky 2020 a 2021, keď Ferrari nemalo dostatočne kvalitné auto a k tomu ešte nakopilo množstvo chýb.

„Vždy som sa snažil vydať zo seba maximum. Keď máte v rukách náročnejšie auto, ako v našom prípade v úvodnej fáze sezóny, môže dôjsť k chybám. Keď mu niečo chýba, snažím sa v aute nájsť, čo v ňom nie je. Vždy sa budem pokúšať tlačiť až na limit,“ sľúbil Leclerc, ktorý tak nemieni pozmeniť svoj prístup.

„Som prvý, kto sa chce dostať do boja o titul. Nie je to však frustrujúce, naopak, veľmi ma to motivuje. Mám ešte väčšiu motiváciu to zmeniť, vrátiť Ferrari na zaslúžené miesta, teda zakaždým bojovať na čele. Keď sa nám to podarí, som si istý, že to bude veľmi, veľmi výnimočný okamih.“

„Tento rok zďaleka nenaplnil naše očakávania, ale byť jazdcom Ferrari je niečo veľmi výnimočné. Necítim vonkajší tlak, ale sám na seba vyvíjam veľký tlak, aby som uspel,“ dodal Leclerc.

Súvisiace články