logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

dnes 14:12

Portál RacingNews365.com: “Haas v priebehu britskej GP potvrdí Olivera Bearmana ako svojho pilota na rok 2025.”

dnes 14:09

Žiadne peklo s traťovými limitmi nás v tomto roku nečaká, aspoň dúfame. V Rakúsku totiž pribudli pásy štrkových zón, ktoré budú dohliadať na dodržiavanie traťových limitov.

Gravel installed at the exit of Turn 9 and 10 at the Red Bull Ring to help with track limits this weekend
byu/Slendis informula1

dnes 14:07

McLaren sa môže pochváliť neuveriteľnou štatistikou. Z posledných šiestich pretekov skončil lepšie umiestnený monopost tímu prinajhoršom druhý.

dnes 14:05

Šéf VCARB Laurent Mekies o katastrofálnom výkone svojho tímu v Španielsku. “Po nasadení balíku vylepšení sme mali veľké nádeje, ale, bohužiaľ, už od prvého tréningu nám chýbalo tempo. Nemá zmysel popierať, že to bol pre nás zlý víkend, a hoci rozdiely boli veľmi malé, nebudeme sa vyhovárať. Jednoducho sme neboli konkurencieschopní.”

dnes 14:00

Ako by vyzeral Pohár konštruktérov, keby sme započítavali len posledné štyri preteky? McLaren by bol jasne vpredu.

dnes 13:58

Festival rýchlosti v Goodwoode chystá pre svojich návštevníkov opäť parádne divadlo. Bohatú nádielku tam posiela aj Red Bull. Christian Klien bude jazdiť s RB1, Mark Webber s RB6, Daniel Ricciardo s RB7, Christian Horner s RB8, David Coulthard s RB9, Max Verstappen s RB16B a Sergio Pérez s RB19.

[OT] [@redbullracing] Our line-up for Goodwood 2024 Featuring stars and cars from the past and present
byu/FewCollar227 informula1

dnes 10:05

Šťastná nastávajúca dostala zážitok na celý život, keď sa posadila do monopostu Williams Logana Sargeanta. V tom ju jej ženích požiadal o ruku.

[OT] Someone proposed to his gf in Logan's car

 

dnes 10:02

Fernando Alonso a pilot Formuly E Maxi Günther si vymenili helmy.

včera 18:22

Bodové zisky na posledných štyroch veľkých cenách prezrádzajú, že spomedzi tímov má najlepšiu formu McLaren.

– McLaren 113
– Red Bull 91
– Mercedes 87
– Ferrari 83

včera 17:42

Mick Schumacher a rezervný jazdec Alpinu Jack Doohan sa o týždeň predstavia na súkromných testoch stajne na okruhu Paul Ricard. Počas testovacieho dňa si podelia priestor v monoposte A522 z roku 2022.

Ich časy môžu stajni napovedať, kto by bol lepšou voľbou pre sezónu 2025.

včera 14:02

Max Verstappen mal v Španielsku menšiu rýchlostnú výhodu, ukazuje analýza pretekových kôl. Jeho náskok 0,025 sekundy však pramení aj z toho, že Lando Norris musel bojovať s viacerými jazdcami.

V poslednom stinte sa týmto súbojom vyhol a nad Maxom Verstappenom mal výhodu 0,266 sekundy na rovnako starých pneumatikách. Norris síce zamieril do boxov o tri kolá neskôr, ale nasadil použité gumy z kvalifikácie, zatiaľ čo Verstappen mal úplne nové softy.

včera 14:01

Jos Verstappen mal na víkendovej belgickej rely nepríjemnú nehodu. Nič vážne sa mu však nestalo.

včera 08:55

Portál RacingNews365.com tvrdí, že generálny riaditeľ Luca de Meo mám eminentný záujem o príchod Carlosa Sainza do Alpinu. Pokúša sa ho presvedčiť, aby ho zaradil k Williamsu a Audi do okruhu tímov, o ktorých uvažuje. Sainz pred víkendom uviedol, že ešte nie je pevne rozhodnutý.

Zaujímavosťou je, že v nedeľu si vymenili čísla otec Carlosa Sainza a Flavio Briatore, nový poradca Luca de Mea, resp. Alpinu.

včera 08:14

Maxa Verstappena prišla v nedeľu podporiť aj jeho babka. Takto mu k víťazstvu gratulovala v parc fermé.

Max celebrating with his Grandmother post race
byu/rishabh2996 informula1

včera 08:14

Najrýchlejší pitstop VC Španielska sa podaril Red Bullu. Mechanici červených býkov dokonca obsadili prvé dve miesta s časmi 1,92 a 2,00 sekundy.

Viac správ