logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

včera 21:21

Lewis Hamilton: “Je to skvelý gauč. 10/10”

včera 19:30

Nico Hülkenberg už piatykrát v tejto sezóne obsadil jedenástu priečku. “Nutne potrebujem ten nový bodovací systém!” smeje sa Nemec.

V najbližších týždňoch by sa mala na pôde Komisie F1 rozoberať práve táto téma. Viacero tímov chce, aby sa bodovalo viac ako desať miest.

včera 19:20

Lando Norris na tlačovke vyhlásil, že na štarte nechával Maxovi Verstappenovi dostatok miesta na to, aby nemusel vyjsť na trávnik.

“Tak už viem, aký darček Landovi kúpim na narodeniny!” smial sa Verstappen. “Buď to bude veľké spätné zrkadlo, alebo nejaké okuliare, a bude to v pohode.”

včera 19:18

Keď Lewis Hamilton ležal na gauči pred tlačovkou, z mobilu púšťal nahlas Could You Be Loved od Boba Marleyho. Potom prišiel Max Verstappen a všimol si, ako tam leží. “Očividne starne! Potrebuješ pomasírovať?”

včera 19:17

Piloti Ferrari sa po pretekoch stretli už v parc fermé, aby si veci vydiskutovali. Valtteri Bottas to sledoval s veľkým záujmom.

včera 17:30

Lewis Hamilton prišiel na tlačovú konferenciu ako prvý. Nikde nikoho, tak si nasadil slnečné okuliare a zahlásil: “Dám si šlofíka!”

včera 17:27

Lewis Hamilton predĺžil svoju pódiovú šnúru. Už osemnásť rokov v rade dokázal zaknihovať aspoň jedno pódium.

včera 17:27

Red Bull si na pretekoch F1 s poradovým číslom 1111 pripísal 120. víťazstvo. Max Verstappen má na konte 61 triumfov a 106 pódií, čo je rovnako veľa ako Alain Prost a Fernando Alonso na delenom štvrtom mieste historických štatistík.

Pred Verstappenom sú už len Hamilton (198), Schumacher (155) a Vettel (122).

včera 17:25

Pomaly si zvykáme aj na Flavia Briatoreho ako oficiálneho člena padoku. A očividne sú s tým už uzrozumení aj ostatní. Briatore a Carlos Sainz st. si dnes vymenili čísla.

včera 17:20

Max Verstappen získal svoje prvé víťazstvo na VC Španielska 2016. Do dnešného dňa ich zaknihoval 61, čo je o jeden triumf viac ako Lewis Hamilton za to isté obdobie.

včera 17:20

Lewis Hamilton v miestnosti pred pódiom: “Keby som nemal taký na hovno štart, tá strata na vás by nebola taká veľká, chlapci.”

včera 13:09

V nedeľných pretekoch juniorského šampionátu F2 vyhral Jak Crawford. Na pódiu skončili aj Franco Colapinto a Juan Manuel Correa. Roman Staněk po štarte z posledného miesta obsadil sedemnástu pozíciu.

Zaujímavosťou je, že lídrom priebežného poradia šampionátu je Paul Aron, aj keď v tejto sezóne nevyhral ešte ani jedny preteky.

Rovnaká situácia nastala aj v šampionáte Formuly 3. Leonardo Fornaroli vedie v priebežnom poradí, hoci rovnako ako Aron nemá doma víťaznú trofej.

včera 11:56

Alpine sa včera nedočkal veľmi vrúcneho prijatia zo strany španielskych fanúšikov. Keď vo fanzóne oznámili príchod jazdcov Alpinu, pod pódiom sa rozmohol piskot. Keď začal hovoriť Esteban Ocon, bol ešte väčší. Španieli ho zrejme ešte stále majú v zuboch za jeho správanie a vyjadrenia z čias, keď bol jeho kolegom Fernando Alonso.

Organizátor musel na túto reakciu publika zareagovať zverejnením nasledujúceho odkazu: “Prosíme vás o rešpekt k všetkým tímom a hosťom. Nespoločenské správanie nebude tolerované a môže mať za následok zrušenie rozhovorov.”

During yesterday’s fanzone the crowd loudly booed when Alpine was announced, specifically when Esteban Ocon spoke, and the presenters had to put up this sign behind them
byu/PradaAndPunishment informula1

včera 11:41

Williams sa na monoposte Alexa Albona rozhodol nasadiť nový spaľovací motor a novú batériu. Keďže ide o rovnakú špecifikáciu, štartu z boxov sa mohol vyhnúť, keby však stajňa o výmene informovala technického delegáta FIA.

Za nesplnenie si tohto nariadenia bude Albon štartovať z boxovej uličky. Mal však štartovať devätnásty, takže veľa nestratí.

včera 11:34

Dve také tesné kvalifikácie za sebou sme v histórii súčasného kvalifikačného formátu ešte nevideli. O pole position rozhodli dve stotiny sekundy, pred týždňom dokonca jazdci na čele zajazdili identický čas.

Viac správ