logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

dnes 15:57

Obrovská úľava vo Ferrari. Podobne ako Lance Stroll, aj Charles Leclerc dostáva za incident s Landom Norrisom “len” varovanie.

dnes 15:49

Lance Stroll dostal od komisárov varovanie za incident s Lewisom Hamiltonom.

dnes 14:42

Padok v Barcelone je stále nepriechodný. Evakuovať sa musel aj tím Alpine, ktorý susedí s McLarenom.

dnes 14:40

Pozrime sa ešte raz na incident medzi Charlesom Leclercom a Landom Norrisom.

dnes 14:39

Charles Leclerc práve opustil miestnosť komisárov. Čakáme na verdikt.

dnes 14:37

Požiar v pohostinskom zariadení McLarenu vypukol krátko pred tretím tréningom. Hovorí sa o elektrickom skrate. Na mieste zasahovali hasiči a pridal sa dokonca aj dobrovoľný záchranár a vo voľnom čase aj šéf Pirelli Mario Isola. Zasahovali vraj aj dobrovoľníci z tímu Alpine. Pochvalu si zaslúži aj pracovník McLarenu, ktorý sa z hospitality evakuoval aj s pretekárskymi kombinézami oboch pilotov, ktorí vďaka tomu mohli odjazdiť tretí tréning.

dnes 12:07

Pre požiar v kuchyni muselo byť evakuované pohostinské zariadenie McLarenu.

dnes 12:04

Otvárací šprint Formuly 3 vyhral domáci miláčik Mari Boya.

dnes 12:02

Charles Leclerc v Španielsku oslávi míľnik 16 miliónov sledovateľov na Instagrame špeciálnou helmou.

dnes 10:23

Ďalšie porovnanie pretekových simulácií v druhom tréningu. Ako vidíme, aj tieto čísla mierne favorizujú Red Bull.

FP2 Top 4 teams long runs pace simulation: Max fastest on mediums, very close between McLaren – Ferrari – Mercedes
byu/elnano98 informula1

dnes 09:45

Podľa simulácií kvalifikačného tempa z dielne F1.com to bude medzi Red Bullom, Ferrari a McLarenom nesmierne tesné. Navrch by mali mať červení býci, ale len o 0,01 sekundy pred Ferrari a 0,08s pred McLarenom.

V pretekoch by to už malo byť o čosi jednoznačnejšie v prospech rakúskej stajne. Ferrari by malo strácať 14 a McLaren 19 stotín sekundy.

dnes 08:52

Racing Bulls má v Španielsku veľký balík vylepšení, ale na časoch to zatiaľ vôbec nie je vidieť. Júki Cunoda uznáva, že taliansky tím “výrazne zaostáva”. “Bolo to náročnejšie ako obyčajne. Nemáme rýchlosť, ktorú by sme chceli. Budeme to musieť preskúmať a azda to v sobotu bude lepšie.”

“Zdá sa, že náš balík funguje podľa očakávaní, ale niečo nám celkom uniká, pretože výrazne zaostávame za našou tradičnou rýchlosťou. Napraviť to nie je jednoduché, ale určite budeme musieť niečo vymyslieť,” uznal pilot stajne, ktorá sa po prvom tréningu musela vrátiť k staršiemu zadnému krídlu. To nové malo problémy so systémom DRS.

včera 20:57

Prehľad zostávajúcich pneumatík po piatkovom programe nám hovorí, že Mercedesy, Alpiny a Haasy veria, že si v sobotu a v nedeľu vystačia s jednou sadou tvrdých a stredných pneumatík. Všetci ostatní si odložili dvoje mediumky.

včera 18:40

Ako by vyzerala prvá desiatka, keby každý poskladal do jedného kola svoje tri najlepšie sektory? Na čele by sa poradie nezmenilo, ale George Russell by poskočil z ôsmej priečky na štvrtú. Max Verstappen by jednu pozíciu stratil.

včera 18:36

Fanúšikovia aerodynamiky si vychutnajú tento záber na podlahu McLarenu a jej deflektory.

Viac správ