logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

dnes 16:03

Na Veľkej cene Kanady sa predbiehalo takmer najviac z celej aktuálnej sezóny. Podľa prepočtov portálu The Race sme videli 42 predbiehacích manévrov, teda len o jeden menej ako v Japonsku.

Asi nikoho neprekvapí, že najslabšou veľkou cenou z hľadiska predbiehania bolo Monako so siedmymi manévrami.

dnes 14:51

Technický riaditeľ Mercedesu James Allison o Veľkej cene Španielska: “Podľa mňa je pravdepodobné, že v Barcelone budeme konkurencieschopní, ale nie na úplnom čele. Nasledujúce trate sú totiž prísnym testom monopostu. Asfalt bude horúci, zákruty majú väčší rýchlostný rozptyl. Na druhej strane však viem o tom, čo chystáme.”

dnes 13:59

Tímy pomaly prichádzajú do Barcelony. V padoku sa začínajú stavať motorhomy.

dnes 11:59

Taliansky portál formu1a.uno tvrdí, že Red Bull odoslal Medzinárodnej automobilovej federácii neoficiálnu žiadosť, aby monitorovala flexibilitu predného krídla Mercedesu.

S podobnými informáciami tento týždeň prišiel aj nemecký Auto Motor und Sport. Christian Horner sa mal však vyjadriť, že FIA si pred celou vecou “zakrýva oči”.

dnes 10:30

Bývalý konštruktér McLarenu a Alpinu Mark Lane nám pripravil takúto krásnu animáciu toho, ako by mohla fungovať aktívna aerodynamika na prednom krídle. Druhá a tretia klapka sa zrotujú smerom dozadu a dolu, aby minimalizovali odpor vzduchu.

dnes 10:26

Túto partičku poznáte? Na galavečere švajčiarskej banky Flowbank sa stretlo niekoľko svetových športovcov, ktorí sa zapojili do súťaže v investovaní.

Zvíťazil Peter Sagan, ale na podujatí boli aj Esteban Ocon, Anthony Joshua, Ana Maria Markovićová, Alexander Zverev a Alex Dupont.

včera 21:53

Boj o pole position na 24-hodinovke Le Mans si prišiel pozrieť aj Pierre Gasly. Jeho zamestnávateľovi sa v kategórii hypercar podarilo ukoristiť šiestu priečku.

Pole position si vyjazdilo Porsche s posádkou Estre/Lotterer/Vanthoor pred dvoma autami Cadillac a dvojicou Ferrari.

  1. PORSCHE PENSKE MOTORSPORT #6 (K. Estre, A. Lotterer, L. Vanthoor) – 3:24,634
  2. CADILLAC RACING #2 (E. Bamber, A. Lynn, A. Palou) – 3:24,782
  3. CADILLAC RACING #3 (S. Bourdais, R. van der Zande, S. Dixon) – 3:24,816
  4. FERRARI AF CORSE #51 (A. Pier Guidi, J. Calado, A. Giovinazzi) – 3:25,156
  5. FERRARI AF CORSE #50 (A. Fuoco, M. Molina, N. Nielsen) – 3:25,598
  6. ALPINE ENDURANCE TEAM #35 (P. Chatin, F. Habsburg, C. Milesi) – 3:25,713
  7. BMW M TEAM WRT #15 (D. Vanthoor, R. Marciello, M. Wittmann) – bez času

včera 20:19

Cez víkend je na programe 24-hodinovka v Le Mans. Frédéric Vasseur sa už dnes objavil v garáži Ferrari.

včera 17:59

Kto má najlepšiu jazdeckú dvojicu na štartovom rošte? Odpovedá Helmut Marko: “McLaren s Landom Norrisom a Oscarom Piastrim. Sú mladí a hladní. V súčasnosti dobre vychádzajú a spolupracujú.”

včera 16:40

Novým väčšinovým majiteľom Formuly E sa stáva spoločnosť Liberty Global, ktorá odkúpila podiel od Warner Bros. Discovery a po skompletizovaní predaja bude vlastniť 65 percent akcií.

Celý predaj by mal byť uzavretý do konca roka 2024.

Odkúpenie Formuly E spoločnosťou Liberty Global je nezávislé od vlastníctva Formuly 1 a MotoGP spoločnosťou Liberty Media, hoci za oboma spoločnosťami stojí miliardár John Malone.

včera 12:25

Markus Winkelhock dnes oslavuje 44. narodeniny. Na bývalého jazdca F1 si určite spomínate, ak ste sledovali upršanú VC Európy 2007 na Nürburgringu. Winkelhock na štarte zariskoval podobne ako Haasy v nedeľu a po zahrievacom kole obul monzúnky.

V Nemecku sa strhol taký lejak, že ostatní sa aj na intermediálkach bezmocne kĺzali po trati. Nasledovala neutrálna fáza a po červenej vlajke sa pokračovalo za bezpečnostným vozidlom. Winkelhock v oficiálnych štatistikách viedol preteky celých šesť kôl.

Po reštarte však Nemcovi nevyšiel ďalší risk, keď zostal na monzúnkach namiesto toho, aby siahol po intermediálkach. Dážď neprišiel a v konečnom dôsledku Winkelhock musel odstúpiť v 15. kole po problémoch s hydraulikou.

Pre Winkelhocka to boli premiérové preteky vo Formule 1 a zároveň aj posledné. Spyker si zas jeho zásluhou pripísal jediných šesť kôl v čele pretekov.

včera 12:20

Ferrari dnes testuje budúcoročné pneumatiky Pirelli v Mugelle. Za volantom sedí Charles Leclerc.

včera 06:39

Ferrari cez víkend dostalo tvrdú ranu, keď do cieľa nedorazil ani jeden červený monopost. V tejto sezóne sa také niečo stalo aj Williamsu, Haasu, Racing Bulls a Mercedesu. Dlhšie šnúry bez dvojitého vypadnutia ťahajú:

Sauber od VC Brazílie 2023
Aston Martin od VC Mexika 2023
Alpine od VC Maďarska 2023
McLaren od VC Brazílie 2022
Red Bull od VC Bahrajnu 2022

včera 06:39

Maxovi Verstappenovi sa v Kanade podarilo získať 28. víťazstvo, keď neštartoval z pole position. V historických štatistikách je tretí po Michaelovi Schumacherovi (51), Lewisovi Hamiltonovi (42) a Alainovi Prostovi (33).

12. júna 2024, 16:37

Nemecká RTL na sociálnych sieťach tvrdí, že Mercedes už rozhodol a v sezóne 2025 posadí do svojho kokpitu Andreu Kimiho Antonelliho. Toto Wolff však cez víkend odkázal, že ešte nepadla definitíva…

[rtl_formel1] (on IG): Kimi Antonelli in a Mercedes from 2025! The 17-year-old will be Hamilton’s successor. According to RTL information, the Mercedes driver pairing for 2025 has also been finalised!
byu/Roddy-the-Ruin informula1

Viac správ