logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

dnes 20:19

Cez víkend je na programe 24-hodinovka v Le Mans. Frédéric Vasseur sa už dnes objavil v garáži Ferrari.

dnes 17:59

Kto má najlepšiu jazdeckú dvojicu na štartovom rošte? Odpovedá Helmut Marko: “McLaren s Landom Norrisom a Oscarom Piastrim. Sú mladí a hladní. V súčasnosti dobre vychádzajú a spolupracujú.”

dnes 16:40

Novým väčšinovým majiteľom Formuly E sa stáva spoločnosť Liberty Global, ktorá odkúpila podiel od Warner Bros. Discovery a po skompletizovaní predaja bude vlastniť 65 percent akcií.

Celý predaj by mal byť uzavretý do konca roka 2024.

Odkúpenie Formuly E spoločnosťou Liberty Global je nezávislé od vlastníctva Formuly 1 a MotoGP spoločnosťou Liberty Media, hoci za oboma spoločnosťami stojí miliardár John Malone.

dnes 12:25

Markus Winkelhock dnes oslavuje 44. narodeniny. Na bývalého jazdca F1 si určite spomínate, ak ste sledovali upršanú VC Európy 2007 na Nürburgringu. Winkelhock na štarte zariskoval podobne ako Haasy v nedeľu a po zahrievacom kole obul monzúnky.

V Nemecku sa strhol taký lejak, že ostatní sa aj na intermediálkach bezmocne kĺzali po trati. Nasledovala neutrálna fáza a po červenej vlajke sa pokračovalo za bezpečnostným vozidlom. Winkelhock v oficiálnych štatistikách viedol preteky celých šesť kôl.

Po reštarte však Nemcovi nevyšiel ďalší risk, keď zostal na monzúnkach namiesto toho, aby siahol po intermediálkach. Dážď neprišiel a v konečnom dôsledku Winkelhock musel odstúpiť v 15. kole po problémoch s hydraulikou.

Pre Winkelhocka to boli premiérové preteky vo Formule 1 a zároveň aj posledné. Spyker si zas jeho zásluhou pripísal jediných šesť kôl v čele pretekov.

dnes 12:20

Ferrari dnes testuje budúcoročné pneumatiky Pirelli v Mugelle. Za volantom sedí Charles Leclerc.

dnes 06:39

Ferrari cez víkend dostalo tvrdú ranu, keď do cieľa nedorazil ani jeden červený monopost. V tejto sezóne sa také niečo stalo aj Williamsu, Haasu, Racing Bulls a Mercedesu. Dlhšie šnúry bez dvojitého vypadnutia ťahajú:

Sauber od VC Brazílie 2023
Aston Martin od VC Mexika 2023
Alpine od VC Maďarska 2023
McLaren od VC Brazílie 2022
Red Bull od VC Bahrajnu 2022

dnes 06:39

Maxovi Verstappenovi sa v Kanade podarilo získať 28. víťazstvo, keď neštartoval z pole position. V historických štatistikách je tretí po Michaelovi Schumacherovi (51), Lewisovi Hamiltonovi (42) a Alainovi Prostovi (33).

včera 16:37

Nemecká RTL na sociálnych sieťach tvrdí, že Mercedes už rozhodol a v sezóne 2025 posadí do svojho kokpitu Andreu Kimiho Antonelliho. Toto Wolff však cez víkend odkázal, že ešte nepadla definitíva…

[rtl_formel1] (on IG): Kimi Antonelli in a Mercedes from 2025! The 17-year-old will be Hamilton’s successor. According to RTL information, the Mercedes driver pairing for 2025 has also been finalised!
byu/Roddy-the-Ruin informula1

včera 16:35

Švédska televízia si pred Veľkou cenou Kanady pripravila a odvysielala zaujímavé intro, ktoré nám doslova vyrazilo dych. Figuruje v ňom Lance Stroll ako stvoriteľ, prvý človek na mesiaci či víťaz Stanley Cupu. Okrem toho si zabojoval s Chuckom Norrisom, získal Oscara, stal sa svetovým lídrom a ako Flash zachránil vesmír…

Varovanie: Niektoré zábery, ktoré televízia použila, vznikli s použitím umelej inteligencie. Lance Stroll v skutočnosti nie je stvoriteľom.

včera 16:34

Táto vysielačková komunikácia medzi Lewisom Hamiltonom a jeho inžinierom nás pobavila. Sedemnásobný majster sveta po zastávke v boxoch hlásil: “Opäť ste mi nevyčistili späťáky, nič v nich nevidím.”

“Prepáč nám to, Lewis,” ospravedlnil sa inžinier Peter Bonnington. “Máš rýchlostnú výhodu na autá vzadu, takže teraz už budeme hľadieť len vpred.”

včera 09:28

A teraz si predstavte takúto situáciu: Kúpite si lístky general admission a aby ste mali počas pretekov čo najlepší výhľad, celé hodiny v suchu aj daždi si držíte miesto za ochranným pletivom. Hodinu pred štartom pretekov však prídu organizátori a pletivo prekryjú tmavou textíliou, aby ste v podstate nič nevideli.

Presne to sa stalo fanúšikom počas nedeľnej Veľkej ceny Kanady.

To však nie je všetko. Organizácia podujatia sa celkovo veľmi nevydarila. V nedeľu sa na trati objavili fanúšikovia ešte skôr, ako všetky monoposty vošli do boxovej uličky, nuž a v piatok organizátori odmietli ľudí vpustiť do areálu. Tvrdili im, že majú ísť domov, pretože piatkové tréningy sa zrušili.

Medzi týmito fanúšikmi vyše hodinu stál aj Jacques Villeneuve, ktorý vedel, že je to hlúposť, no aj tak sa na okruh nedostal… A to Villeneuve bol cez víkend expertom britskej Sky Sports.

včera 08:13

Max Verstappen si v nedeľu vyjazdil ďalšie víťazstvo. Vedeli ste, že už viac ako 700 dní sa nestalo, že by dva víkendy po sebe odchádzal domov bez víťaznej trofeje? Niečo také sa udialo naposledy na VC Veľkej Británie a VC Rakúska 2022.

včera 08:12

Ak berieme do úvahy bodový priemer za posledné štyri veľké ceny, Red Bull sa výraznejšie prepadáva. V úvode sezóny sa so svojím pohyblivým priemerom držal na prvom mieste, no teraz ho (23b) už predbieha McLaren (28,25b) a keby Ferrari (22,5b) nevypadlo, taktiež by bolo pred ním.

11. júna 2024, 16:24

Podľa talianskej edície portálu Motorsport.com neutrpela pohonná jednotka Charlesa Leclerca žiadne trvalé poškodenie. Ferrari však vraj z preventívnych dôvodov vymení v Španielsku riadiacu jednotku.

11. júna 2024, 16:20

Svoje 85. narodeniny dnes oslavuje najstarší žijúci víťaz veľkej ceny a najstarší žijúci majster sveta F1 Jackie Stewart. Želáme veľa zdravia!

Viac správ