logo F1online.skF1online.sk

Rýchle správy

dnes 22:35

Lando Norris je od roku 2012 a Lewisa Hamiltona prvým pilotom McLarenu, ktorý dokázal získať viac ako jednu pole position v sezóne.

dnes 22:34

Gayton McKenzie, minister športu Juhoafrickej Republiky, na sociálnych sieťach avizuje, že ho čakajú stretnutia s predstaviteľmi Formuly 1. Na nich sa má rokovať o návrate Kyalami do kalendára F1.

“Moje funkčné obdobie bude neúspešné, ak nepritiahnem do Juhoafrickej republiky jedno z najväčších športových podujatí, ktorým je F1. Naše prvé stretnutie je na pláne koncom augusta v Monaku,” píše.

dnes 22:33

Sergio Pérez má na posledných siedmich veľkých cenách aktívnu kvalifikačnú bilanciu len so Saubermi a Alpinmi. Všetci ostatní ho dokázali poraziť viackrát, ako on ich.

Perez qualifying head to head
byu/drinksbeerdaily informula1

dnes 22:32

McLaren je prvý tím od roku 2001, ktorého jazdci dokázali v jednej sezóne získať svoje premiérové víťazstvá. Lando Norris vyhral tento rok v Miami, Oscar Piastri v Maďarsku.

Pred nimi to dokázal Williams v roku 2001 s Ralfom Schumacherom a Juanom-Pablom Montoyom.

dnes 19:38

Oscar Piastri: “O tomto som sníval ako chlapec doma v Austrálii. Je to neuveriteľný pocit. Ďakujem všetkým, ktorí mi pomohli a podporovali ma. Ďakujem tímu za túto príležitosť aj jeho tvrdú prácu. Je to výnimočný deň.”

dnes 19:35

Red Bull je jediný top tím, ktorý tento rok nedokázal vyhrať veľkú cenu s oboma svojimi jazdcami.

Sergio Pérez má tri druhé miesta z úvodu roka, no od VC Číny na pódiu chýbal.

dnes 14:02

Od roku 2009 Formula 1 spoznala štrnásť víťazov. Oscar Piastri je tým posledným a v histórii celkovo 115.

dnes 09:01

Fernanda Alonsa mrzí, že nie je medzi víťazmi: “Je to škoda, že máme toľko rôznych víťazov, no my nie sme ani len blízko toho, aby sme sa na ten zoznam dostali.”

dnes 09:00

Keď Lando Norris štartuje z prvého miesta na rošte…

VC Ruska 2021: Po prvej zákrute vedie Carlos Sainz
VC Brazílie 2023 (šprint): Po prvej zákrute vedie Max Verstappen
VC Číny 2024 (šprint): Po prvej zákrute vedie Lewis Hamilton
VC Španielska 2024: Po prvej zákrute vedie George Russell
VC Maďarska 2024: Po prvej zákrute vedie Oscar Piastri

dnes 09:00

Na konci pretekov mal okrem McLarenu aj ďalší tím menšie problémy s tímovou réžiou. Aston Martin v závere žiadal Lanca Strolla, aby vrátil pozíciu Fernandovi Alonsovi. K tejto výmene však nedošlo.

Lance not giving the place back 

včera 22:31

Fanúšik dal pred víkendom Oscarovi Piastrimu peniaze, vraj je to pre šťastie. Austrálčan sa tváril rozpačito, no po tomto víkende ho možno vyhľadá a vypýta si viac dukátov.

včera 22:28

Lewis Hamilton v Maďarsku získal svoje 200. pódium v kariére. V tejto štatistike je už dávno na prvom mieste pred Michaelom Schumacherom (155) a Sebastianom Vettelom (122). Z aktívnych jazdcov je mu najbližšie Max Verstappen so 107 pódiami. Fernando Alonso ich má 106.

včera 22:28

Na dnešných pretekoch IndyCar v Toronte došlo aj k takejto “leteckej nehode”. Po tom, čo sa Pato O’Ward roztočil a zostal stáť v podstate v protismere, doňho vrazili traja jazdci. Santino Ferrucci však na jeho predné krídlo nabehol tak, že mu poslúžilo ako odrazová rampa.

včera 22:28

Red Bullu sa na posledných veľkých cenách nedarí zbierať toľko bodov, ako jeho konkurencii. Na posledných šiestich víkendoch McLaren nazbieral až 184 bodov, Mercedes 162, Red Bull len 121. To je podobne veľa ako Ferrari (110).

včera 22:27

Najrýchlejšie kolo pretekov 1:20,305 zajazdil George Russell. Logan Sargeant bol v tejto štatistike druhý najlepší, keďže na konci obul nové mäkké pneumatiky. Tretí je Verstappen.

Viac správ